Guľa prehral so Spartou a čertil sa: Neviem, prečo nie sú na takom štadióne lopty

Skvelá séria Adriána Guľu je na konci. V úvodných desiatich zápasoch na lavičke Viktorie Plzeň nepoznal, ako chutí prehra. Druhú desiatku však nenačne. Jeho zverenci v stredu večer podľahli Sparte 1:2 v semifinále českého pohára.

17.06.2020 22:10 , aktualizované: 23:35
Adrián Guľa Foto: ,
Adrián Guľa.
debata (3)

Domáci v základnej zostave so slovenským stopérskym tandemom Dávid Hancko – Lukáš Štetina položili základ svojho úspechu v prvom polčase. Po polhodine hry viedli 2:0 po góloch Kangu a Kozáka.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

„Niečo také tréner hostí Guľa ešte nezažil,“ pripomenul komentátor Českej televízie Jaromír Bosák. „Je to pre neho novinka, uvidíme, ako si so situáciou poradí“ doplnil ho spolukomentátor Pavel Karoch.

Zverenci slovenského kouča síce v druhom polčase ožili, ale Hancko mohol hneď v jeho úvode ukončiť plzenské postupové nádeje.

Najskôr trafil hlavičkou po rohovom kope žrď, neskôr skoro nachytal brankára Hrušku pri priamom kope.

„Vedeli sme, aká je Plzeň produktívna po príchode nového trénera. Mohli sme dať viac gólov, viac sme chceli a bojovali. Nechali sme tam väčšie srdce, som veľmi šťastný. Verím, že to vo finále zvládneme,“ vravel pred kamerou Českej televízie Hancko

Skóre stretnutia uzavrel v závere zápasu hosťujúci Havel. Hancka to však mrzieť nemusí, nakoľho ho so spoluhráčmi už čoskoro čaká finále s Libercom, ktorý zdolal Olomouc 2:1.

"Vstup sme mali dobrý, len sme ho nedotiahli do finálnych prihrávok. Penalta nás rozrušila, pri druhom góle bol súper veľmi efektívny. Sparte narástli väčšie krídla. Nepoznali sme trochu túto situáciu, chalani však napriek nepriaznivému stavu zamakali.

Hra bola rozkúskovaná, niekedy chýbali lopty pri postrannej čiare. Neviem prečo na takom krásnom štadióne chýbajú," hodnotil Guľa.

Český pohár – semifinále (hralo sa na jeden zápas):
Sparta Praha – Viktoria Plzeň 2:1 (2:0)
Góly: 15. Kanga (z 11 m), 28. Kozák – 89. Havel
za domácich Hancko a Štetina celý zápas

Sigma Olomouc – Slovan Liberec 1:2
Góly: 54. Juliš – 29. Pešek, 45.+1 Alibekov, ČK: 73. Kuchta (Liberec) po druhej ŽK
L. Greššák hral od 83. min – M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada hral do 59. min

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Sparta Praha #Lukáš Štetina #Viktoria Plzeň #Adrián Guľa #Dávid Hancko