Futbal najvyššej kvality je späť. Hoci za divných podmienok, ale predsa. A jednu z hlavných rolí hral aj Slovák Peter Pekarík.

16.05.2020 17:26 , aktualizované: 18.05.2020 22:50
Leverkusen Foto: ,
Hráči Leverkusenu mali počas polčasovej prestávky v Brémach dobrú náladu.

Slovenský reprezentant si pripísal iba druhý štart v základnej zostave v prebiehajúcej sezóne Bundesligy.

Určite bude pre neho nezabudnuteľný. Pekarík si navyše zapísal aj zaujímavé prvenstvo. V jedenástej minúte stretnutia na ihrisku Hoffenheimu (3:0) totiž videl z rúk rozhodcu žltú kartu za podkopnutie.

Bolo to prvé kartové napomenutie, ktoré sa po dvojmesačnej pauze zavinenej pandémiou koronavírusu v Bundeslige udeľovalo.

Pekarík mal podiel na prvom góle Berlínčanov, keď jeho strelu si stečoval do vlastnej siete Kevin Akpoguma.

Reštart Bundesligy Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Nemecký rozhodca Deniz Aytekin.

Šlágrom 26. kola sa stalo Revierderby medzi Dortmundom a Schalke. Prvý gól reštartovanej Bundesligy strelil v 29. minúte Erling Braut Haaland, ktorý využil skvelú prihrávku Thorgana Hazarda.

Dortmund zvládol rolu favorita a rivalovi nasúkal ešte tri góly. Z debaklu 4:0 sa však kvôli bezpečnostným opatreniam nemohli tešiť tak, ako zvyčajne.

Prekvapením je zakopnutie Lipska, ktoré by nebyť systému VAR na domácom štadióne padlo s Freiburgom. Nakoniec sa oba tímy rozišli po remíze 1:1.

Sobotňajší program uzavrel súboj Mönchengladbachu na ihrisku Eintrachtu Frankfurtu. Slovenský reprezentant László Bénesa nastúpil v 90. minúte, Borussia zvíťazila 3:1.

V nedeľu pokračuje liga zápasmi 1. FC Kolín – FSV Mainz a Union Berlín – Bayern Mníchov, kolo dohrajú pondelkovým súbojom Werder Brémy – Bayer Leverkusen.

Bayer stráca na Bayern 8 bodov

V pondelňajšom zápase 26. kola nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil Bayer Leverkusen na pôde Werderu Brémy 4:1.

Hostia figurujú na piatom mieste tabuľky s mankom osem bodov na prvý Bayern Mníchov. Brémy sú predposledné o bod pred Paderbornom.

Leverkusen sa dostal do vedenia v 28. minúte, keď si nabehol na zadnú žrď Kai Havertz a hlavou poslal loptu do siete. Domáci však vyrovnali už o dve minúty neskôr zásluhou Theodora Gebre Selassieho, ktorý sa presadil po rohu, no o chvíľu sa skóre menilo opäť.

Bayer zahrával priamy kop z pravej strany a Havertz sa znovu presadil prudkou hlavičkou. Hostia dosiahli aj tretí gól zo vzduchu, keď v 61. minúte zvýšil na 3:1 Mitchell Weiser. Dvanásť minút pred koncom spečatil skóre Kerem Demirbay.