Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Balotelli by si zaslúžil pár faciek, čertí sa opora Juventusu

Obranca talianskeho futbalového klubu Juventus Turín Giorgio Chiellini v pripravovanej autobiografii skritizoval bývalého reprezentačného spoluhráča Maria Balotelliho.

09.05.2020 16:33
Špalek, Foto: ,
Nikolas Špalek (vpravo) gratuluje Mariovi Balotellimu (vľavo) ku gólu.
debata

Ešte tvrdšie sa v nej vyjadril na adresu bývalého klubového spoluhráča Felipeho Mela z Brazílie. V rozhovore pre denník La Reppublica Chiellini uviedol, že Balotelli ho nahneval počas zápasu Pohára konfederácií ešte v roku 2013.

Taliani prehrali s Brazíliou v skupine 2:4 a Balotelli by si podľa neho zaslúžil po zápase pár faciek. "Na Pohári konfederácií v roku 2013 v zápase s domácou Brazíliou nám vôbec nepomohol. Zaslúžil by si facku.

Giorgio Chiellini (v modrom) rozhodol o... Foto: Reuters, ALBERTO LINGRIA
Chiellini Giorgio Chiellini (v modrom) rozhodol o víťazstve Juventusu v 1. kole na pôde Parmy.

Balotelli je negatívna osoba, ktorá nemá žiadny rešpekt voči tímu. Niektorí si mysleli, že patrí do prvej päťky najlepších hráčov sveta. Nikdy by som si nepomyslel, že môže byť vôbec v desiatke či dvadsiatke," povedal Chiellini.

Balotelli za uplynulých päť rokov dostal do národného tímu pozvánku len trikrát. Súčasný kouč Talianska Roberto Mancini sa pred časom vyjadril, že v prípade dobrých výkonov má kontroverzný útočník do reprezentácie dvere otvorené.

Ešte tvrdšie sa Chellini obul do Mela. "Felipe Melo bol ešte horší, povedal by som najhorší z najhorších. Nedokážem vystáť ľudí, ktorí nemajú pred ničím rešpekt. Vždy to s ním bol boj, vždy išiel proti prúdu.

Felipe Melo (vľavo) v drese Palmeirasu. Foto: SITA/AP, Nelson Antoine
Felipe Melo Felipe Melo (vľavo) v drese Palmeirasu.

Trénerom som hovoril, že je ‚hnilé jablko‘. Nikdy som sa veľmi nestaral do ostatných. Nemusel som byť každého najlepší priateľ, ale iba títo dvaja hráči išli za akceptovateľný li­mit.

Problém nie je, že hráš dobre alebo zle, keď si dáš deň voľno. No ak nemáš žiadny rešpekt a vnútri si prázdny, to je zlé. Ak sa to stane raz, OK, no ak opäť, to už nie je dobré.

A čo sa týka Interu Miláno, neznášal som ich tak ako Michael Jordan Pistons. Bolo jednoduché nemožné neznášať ich," dodal 103-násobný taliansky reprezentant.

debata chyba
Viac na túto tému: #Juventus Turín #Mario Balotelli #Giorgio Chiellini #Felipe Melo