Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Varovný prst. Ukončenie sezóny môže znamenať neúčasť v pohárovej Európe

Najvyššia belgická futbalová súťaž je prvou v Európe, ktorú predčasne ukončili z dôvodu pandémie koronavírusu.

06.04.2020 19:26
2. FC Bruggy Foto: ,
Futbalisti FC Bruggy.
debata

Tento minulotýždňový krok jej predstaviteľov ostrou kritikou okomentoval aj prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin, ktorý zároveň pohrozil vylúčením z európskych pohárových súťaží.

„Myslím si, že to nie je správny krok. Solidarita nie je jednosmernou cestou. Nemôžete požiadať o pomoc a potom sa sami rozhodnúť, ako vám to práve vyhovuje,“ vyhlásil Čeferin v rozhovore pre nemeckú televíziu ZDF a slovinský futbalový funkcionár pridal aj vážnu hrozbu podobných jednostranných rozhodnutí:

„Musím povedať, že Belgičania i ďalší, ktorí zvažujú niečo podobné, riskujú účasť svojich tímov v európskych pohárových súťažiach.“

UEFA prostredníctvom listu odrádza svoje členské asociácie proti ukončeniu národných líg v dôsledku pandémie koronavírusu v tomto časovom horizonte.

„Existuje presvedčenie, že futbalové dianie sa môže v najbližších mesiacoch znova začať za podmienok kompetentných úradov. V tejto súvislosti by akékoľvek rozhodnutie o zrušení aktuálnej sezóny domácich súťaží by bolo v tejto dobe predčasné a neoprávnené,“ uvádza sa v dokumente.

V Belgicku vo štvrtok prijali rozhodnutie ukončiť sezónu po 29 z 30 kôl základnej časti a zároveň zrušili plánované nadstavby a play off. Za majstra vyhlásili klub FC Bruggy.

debata chyba
Viac na túto tému: #UEFA #FC Bruggy #Aleksander Čeferin #koronavírus