Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Najmladší strelec českej reprezentácie končí s futbalom. Tri roky pred tridsiatkou

Český futbalista Václav Kadlec ukončil vo veku 27 rokov profesionálnu kariéru. Prinútili ho k tomu pretrvávajúce zdravotné problémy s kolenom, pre ktoré chýbal v drese Sparty Praha od vlaňajšieho marca.

20.02.2020 12:56
Václav Kadlec Foto: ,
Václav Kadlec (vpravo) v drese českej reprezentácie.
debata

Už bývalý útočník sa rozlúčil vo štvrtok na oficiálnej klubovej stránke.

„Počas uplynulého polroka som cítil, že telo nepracuje ideálne. Od novembra, decembra som mal pocit, že koleno je iné ako predtým. Definitívne rozhodnutie po dohode s lekármi dozrelo približne pred dvoma týždňami, keď bol tím na sústredení v Španielsku. Hlavné teraz je, aby som mohol fungovať v civilnom živote, to vyrieši ďalšia operácia, čaká na mňa v piatok,“ uviedol Kadlec.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

❌GAME OVER ⚽️ Přišel čas abych dal profesionálnímu ⚽️ sbohem!Boužel mě zítra čeká další a snad poslední operace kolene. Je mi líto,ale koleno už mě do zátěže do které bych chtěl nepustí a musím myslet i na další fungování mimo hřiště. Dekuji všem za podporu kterou jste mi hlavně za poslední léta davali! Bylo to 9 krásných let + poslední dva roky trošku horší Danke @eintrachtfrankfurt ,Tak @fcmidtjylland a hlavně dekuji @acsparta_cz ❤️ A v neposlední řadě děkuji celé své skvělé rodině! Děkuji @rennnata4 že mi jsi v této době největší oporou Začíná nová etapa a jsem přesvědčen,ze bude moc fajn! Ahoj VK14

Príspevok, ktorý zdieľa Vaclav Kadlec (@vaclav_14_kadlec),

Za Spartu nastrieľal 50 ligových gólov v 162 zápasoch. V zahraničí pôsobil v nemeckom Eintrachte Frankfurt a FC Midtjylland v Dánsku.

Do Prahy sa vrátil v roku 2016. V najcen­nejšom drese dal štyri góly v šestnástich vystúpeniach, v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2012 sa vo veku 18 rokov a 4 mesiace stal najmladším strelcom v histórii českej reprezentácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #AC Sparta Praha #Václav Kadlec