Leicester je už druhý. United aj Arsenal sa trápili

Futbalisti Leicesteru City sa po 14. kole Premier League dostali na druhé miesto tabuľky. Nadviazali na predchádzajúce výhry a po víťazstve nad FC Everton 2:1 preskočili o tri body Manchester City.

30.11.2019 14:39 , aktualizované: 01.12.2019 23:18
Leicester City Foto: ,
Hráči Leicestru City oslavujú víťazný gól v závere zápasu proti Evertonu.
debata (2)

V zápase, v ktorom mali domáci výraznú prevahu v držaní lopty, išli do vedenia hostia, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil hlavičkou stredopoliar Richarlison, domáci vyrovali v druhom polčase po rovnako vydarenej akcii, na ktorej konci stál kanonier Leicesteru Jamie Vardy.

O výhre rozhodol v nadstavenom čase nigérijský útočník Kelechi Iheanacho, ktorý sa dokázal presadiť cez stred obrany. Rozhodca skúmal prípadný ofsajd, aj po preverení systémom VAR gól domácich uznal.

Manchester United na Old Trafford remizoval s Aston Villou 2:2. „Červení diabli“ už od 11. minúty prehrávali, keď sa krásnym gólom z rohu šestnástky blysol Jack Grealish.

Domáci odpovedali v závere prvého polčasu a na začiatku poslednej tretiny zápasu ich dostal do vedenia obranca Victor Lindelof. Hostia však vzápätí vyrovnali, keď sa vyhli ofsajdovej pasci United.

Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali na pôde Norwichu City v nedeľňajšom dueli 14. kola Premier Legue 2:2. Zverencom Fredrika Ljungberga, ktorý tím dočasne prebral po odchode Unaia Emeryho, dokázali dvakrát dotiahnuť náskok súpera.

Na prvý gól domácich, ktorý strelil fínsky kanonier Teemu Pukki, odpovedal z penalty Pierre-Emerick Aubameyang, ten istý hráč vyrovnal skóre aj po zmene strán potom, čo ešte pred prestávkou poslal domácich do vedenia Todd Cantwell.

Kanonieri sú priebežne na 8. mieste, Norwich ostáva na predposlednej priečke. „Gunners“ na výhru v lige čakajú osem zápasov.

Remízou sa skončil aj duel medzi Wolverhamptonom Wanderers a Sheffieldom United. „Oceliari“ vyhrávali už v 2. minúte, potom čo sa v šestnástke po chybe domácej obrany presadil francúzsky útočníl Lys Musset. Po zmene strán vyrovnal skóre svojím typickým hlavičkovým koníkom írsky obranca Matt Doherty.

Futbalisti Liverpoolu dosiahli piaty triumf v Premier League v sérii, keď v sobotňajšom zápase 14. kola zdolali doma Brighton 2:1.

„The Reds“ viedli po prvom polčase 2:0, keď oba góly strelil hlavou obranca Virgil van Dijk, ktorý si v 18. minúte nabehol na priamy kop a o šesť minút neskôr na roh Trenta Alexandra-Arnolda.

Líder tabuľky si však skomplikoval situáciu v 76. minúte, keď zahral brankár Alisson rukou mimo šestnástky a videl červenú kartu. Početnú výhodu využil o tri minúty neskôr Lewis Dunk, ktorý nachytal z priameho kopu náhradného brankára Adriana, ale Brightonu sa už vyrovnať nepodarilo.

Hráči Manchestru City išli do vedenia v 22. minúte, keď sa presadil Raheem Sterling, no domáci odpovedali už o tri minúty zásluhou Jetra Willemsa. V ďalšom priebehu mali viac z hry hráči City, no proti pozornej obrane a Dúbravkovi sa dlho nedokázali presadiť.

Podarilo sa im to až v 82. minúte, keď si odrazenú loptu na hranici šestnástky spracoval Kevin de Bruyne a z voleja ju napálil do ľavého horného rohu bránky.

Newcastle však opäť dokázal vyrovnať už po pár minútach. Christian Atsu rozohral priamy kop z pravej strany rovno na Jonja Shelvyho, ktorý spoza šestnástky rozvlnil sieť – 2:2.

V malom londýnskom derby prehrala Chelsea doma s West Hamom 0:1. Víťazný gól strelil v 48. minúte ľavý obranca Aaron Cresswell, ktorý si nabehol do šestnástky, zasekávačkou sa zbavil obrancu a prestrelil brankára.

Chelsea tak prehrala druhý zápas za sebou a na štvrtom mieste stráca na vedúci Liverpool už 14 bodov. Jose Mourinho vyhral aj tretí zápas na lavičke Tottenhamu Hotspur, keď si jeho zverenci poradili doma s Bournemouth 3:2, no rovnako ako pred týždňom vo West Hame takmer prehajdákali trojgólový náskok.

Aj v sobotu vyhrávali po dvoch góloch Deleho Alliho a jednom Moussa Sissoka viedli 3:0, no potom dovolili striedajúcemu Harrymu Wilsonovi znížiť.

Leicester City – FC Everton 2:1 (0:1)
Góly: 68. Vardy, 90.+4 Iheanacho – 23, Richarlison
Manchester United – Aston Villa 2:2 (1:1)
Góly: 42. Heaton (vlastný gól), 64. Lindelof – 11. Grealish 66. Mings
Norwich City – Arsenal Londýn 2:2 (2:1)
Góly: 21.Pukki, 45.+2 Cantwell – 29. a 57. Aubameyang (prvý z 11m )
Wolverhampton Wanderers – Sheffield United 1:1 (0:1)
Góly: 64. Doherty – 2. Musset
Newcastle United – Manchester City 2:2 (1:1)