Futbalisti Juventusu Turín aj po 12. kole vedú taliansku Serie A.

08.11.2019 23:24 , aktualizované: 10.11.2019 22:35
Cristiano Ronaldo, Juventus Foto: ,
Pozor, páli Ronaldo. Momentka zo zápasu Juventusu s milánskym AC.

Úradujúci majster potvrdil v nedeľu post lídra domácim víťazstvom 1:0 nad AC Miláno. Výhru „starej dámy“ zariadil v 77. minúte argentínsky útočník Paulo Dybala, ktorý predtým v 55. minúte nahradil na trávniku Cristiana Ronalda.

Juventus zostáva v prebiehajúcej ligovej sezóne jediným nezdolaným tímom, na čele tabuľky má naďalej náskok jedného bodu pred milánskym Interom.

Interisti sa potrápili s Hellasom Verona, no napokon získali tri body po víťazstve 2:1.

V drese domácich odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar. Inter sa posunul na čelo tabuľky o dva body pred Juventus Turín, ktorý má však k dobru nedeľňajší súboj s AC Miláno.

Verona sa dostala do vedenia, keď Valerio Verre premenil penaltu, ktorú rozhodca prísne nariadil po faule brankára Samira Handanoviča. O obrat v záverečnej 25-minútovke sa postarali stredopoliari Matias Vecino a Nicolo Barella.

Futbalisti Brescie podľahli v sobotňajšom zápase 12. kola talianskej Serie A FC Turín hladko 0:4. Za domácich odohral úvodných 60. minút slovenský stredopoliar Nikolas Špalek.

Nováčik súťaže získal v uplynulých siedmich zápasoch jediný bod, prehral štvrtýkrát v sérii a je v tabuľke na predposlednom mieste.

SS Lazio Rím – US Lecce 4:2 (1:1)
Góly: 30. a 80. Correa, 62. Milinkovič – Savič, 77. Immobile (11m) – 40. Lapadula, 85. La Mantia
Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 0:0
ČK: 74. Malinovskij (Atalanta)
Udinese Calcio – S.P.A.L. 2013 0:0
Cagliari Calcio – ACF Fiorentina 5:2 (3:0)
Góly: 17. Rog, 27. Pisacane, 34. Simeone, 55. Joao Pedro, 65. Nainggolan – 75. a 87. Vlahovič
Neapol – FC Janov 0:0
Inter Miláno – Hellas Verona 2:1 (0:1)
Góly: 65. Vecino, 83. Barella – 19. Verre (11 m)
M. Škriniar (Inter) odohral celý duel
Brescia – FC Turín 0:4 (0:2)
Góly: 17. a 26. Belotti (oba z 11 m), 75. a 81. Berenguer, ČK: 45. Matějů (domáci) po 2. ŽK