PSG s hladkým víťazstvom. Nečakané zakopnutie Lyonu

Futbalisti Montpellieru zvíťazili v súboji 3. kola francúzskej Ligue 1 na domácej pôde nad Lyonom 1:0.

25.08.2019 00:06 , aktualizované: 27.08.2019 23:44
Mbappé Foto: ,
Útočník PSG Kylian Mbappé musel opustiť hraciu plochu kvôli zraneniu.

O výhre domácich rozhodol v 42. minúte ďalekonosnou strelou Arnaud Souquet. Hostia dohrávali od 51. minúty bez vylúčeného Youssoufa Koneho.

Futbalisti AS Monaco remizovali v nedeľňajšom zápase 3. kola francúzskej Ligue 1 s nováčikom súťaže Nimes Olympique 2:2, oba tímy si do tabuľky pripísali prvý bod.

Bližšie k trom boli „kniežatá“, ktoré po prvom polčase viedli 2:0 zásluhou presných zásahov nových posíl Islama Slimaniho a Wissama Ben Yeddera. V 56. minúte však videl červenú kartu stopér Jemerson a hostia početnú výhodu pretavili na dva góly.

Paríž St. Germain na zápasovej súpiske bez brazílskeho útočníka Neymara zvíťazil doma nad Toulouse 4:0, keď všetky góly strelil po zmene strán. Pre zranenia však z jeho radov postupne museli odstúpiť z hry Edinson Cavani, Abdou Diallo aj Kylian Mbappe.

Z nováčikov vo francúzskej najvyššej futbalovej súťaži bol v sobotňajších zápasoch Ligue 1 úspešný Stade Brest.Na domácom ihrisku vyhral v 3. kole gólom v 87. minúte nad Stade Reims 1:0.

Naopak, FC Metz podľahol na pôde SCO Angers 0:3, klub zo severovýchodu Francúzska prehrával už do prestávky 0:2.

Zlý štart sezóny prežíva FCO Dijon, aj po treťom zápase je bez bodu, tentoraz bol nad sily Dijonu Girondins Bordeaux, ktorému podľahli 0:2.

Lique 1, 3. kolo

Utorok

HSC Montpellier – Olympique Lyon 1:0 (1:0)

Gól: 42. Souquet, ČK: 51. Kone (Lyon)

Nedeľa

AS Monaco – Nimes Olympique 2:2 (2:0)

Góly: 39. Slimani, 45.+1 Ben Yedder – 70. Philippoteaux, 82. Denkey. ČK: 56. Jemerson (Monaco)

Racing Štrasburg – Stade Rennes 0:2 (0:1)

Góly: 16. Grenier, 54. Niang. ČK: 84. Ndour (Štrasburg) po 2. ŽK

Paríž St. Germain – FC Toulouse 4:0 (0:0)

Góly: 50. a 75. Choupo-Moting, 55. Goncalves (vlastný), 83. Marquinhos