Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

V drese Barcelony a potom tréning s PSG. O kauze Neymar prehovoril jeho otec

Brazílsky futbalista Neymar sa v pondelok s týždňovým oneskorením zapojil do tréningového procesu Paríža St. Germain. Informovala o tom agentúra AFP.

15.07.2019 19:08
Neymar, Red Bull Neymar Jr. Foto: ,
Hviezdny Brazílčan pred finále turnaja Red Bull Neymar Jr.´s Five v Sao Paule, ktoré vyhrali futbalistky Spartaka Myjava.
debata

Úradujúci francúzsky šampión začal s letnou prípravou už minulý pondelok. Dvadsaťsedemročný Neymar však medzi zúčastnenými hráčmi chýbal.

Dôvodom jeho meškania malo byť natáčanie charitatívneho spotu, ktoré bolo dlhodobo naplánované na 10. júla. Klub však údajne o ničom nevedel a hráčovi pohrozil adekvátnymi sankciami.

Vzťahy Neymara s vedením PSG nevylepšil ani jeho nedávny rozhovor pre televíznu stanicu Oh My Goal, v ktorom za svoju najkrajšiu futbalovú spomienku označil víťazstvo 6:1 v drese FC Barcelona nad PSG v osemfinále Ligy majstrov v roku 2017. V ten istý deň navyše pridal na svoj Instagram video, v ktorom mal na sebe barcelonský dres.

Na situáciu reagoval jeho otec a manažér v jednej osobe slovami: „Môj syn je hráčom PSG, no to neznamená, že bude ignorovať svoju minulosť. Minulosť, ktorá ho priviedla do Francúzska. Jeho konanie nebolo v žiadnom prípade prejavom dešpektu voči klubu, či hráčom, ktorí v roku 2017 hrali v spomínanom zápase.“

Udalosti uplynulých týždňov podnietili špekulácie o Neymarovom návrate do metropoly Katalánska, odkiaľ prišiel v roku 2017 do Paríža za rekordných 222 miliónov eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Neymar #Paríž St. Germain