Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Legenda je oficiálne doma. Lampard sa vrátil do Chelsea ako tréner

Bývalý anglický futbalový reprezentant Frank Lampard sa stal novým trénerom FC Chelsea. S tímom zo Stamford Bridge podpísal kontrakt na tri roky.

04.07.2019 10:45 , aktualizované: 11:56
debata

Po Talianovi Robertovi Di Matteovi je ďalším hlavným kormidelníkom „The Blues“, ktorý predtým pôsobil v tomto tíme aj ako hráč. V drese Chelsea v rokoch 2001 – 2014 odohral celkovo 648 zápasov a s 211 gólmi je najlepším strelcom v histórii klubu.

V pozícii hlavného trénera nahradil Taliana Maurizia Sarriho, ktorého kroky smerovali do Juventusu Turín.

"Som nesmierne hrdý na to, že sa vraciam do Chelsea ako hlavný tréner. Každý pozná moju lásku k tomuto klubu a históriu, ktorú sme spoločne zdieľali. Teraz sa sústredím iba na prácu a prípravu pred ďalšou sezónou.

Som tu, aby som tvrdo pracoval, priniesol do klubu úspech a nemôžem sa dočkať, kedy začnem,“ povedal 41-ročný Lampard pre web londýnskeho klubu.

Svoje trénerské začiatky si odkrútil v druholigovom Derby County, s ktorým mu v predošlom ročníku tesne ušiel postup medzi anglickú ligovú elitu.

Radosť z angažovania rodáka z londýnskeho Romfordu neskrývala ani riaditeľka klubu Marina Granovská.

„Je nám veľkým potešením privítať Franka ako hlavného trénera späť v Chelsea. Má fantastické znalosti, rozumie nášmu klubu a v minulej sezóne ukázal, že je jedným z najtalentova­nejších mladých trénerov,“ skonštatovala.

Okrem toho verí, že práve teraz je ten správny čas na to, aby sa Lampard vrátil a vedenie klubu urobí všetko, aby mu zabezpečilo podporu potrebnú pre veľký úspech.

Lampard odohral v drese Chelsea trinásť sezón a stal sa klubovou legendou. Viac stretnutí za tento londýnsky klub majú na svojom konte len Ron Harris, Peter Bonetti a John Terry.

V piatich sezónach po sebe strelil viac než 20 gólov, v ére Premier League má na konte štvrtý najvyšší počet asistencií a tiež drží rekord v počte odohraných ligových duelov po sebe (164).

„The Blues“ trikrát doviedol k majstrovskému titulu, v sezóne 2011/2012 aj k triumfu v Lige majstrov a o rok neskôr v Európskej lige.

TV Pravda: Je zavedenie VAR-u finančné náročné? Koľko percent rozhodcovských chýb vie tento systém odhaliť? Aj na to odpovedá Marián Ružbarský, predseda komisie rozhodcov SFZ.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Frank Lampard #Chelsea FC