Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Jendrišek po dvoch rokoch zmenil dres. Odmietol ponuky z Turecka i Poľska

Slovenský futbalista Erik Jendrišek sa rozhodol zmeniť dres v rámci Grécka, po dvoch rokoch strávených v klube Xanthi FC sa stal novou akvizíciou Volos NFC.

20.06.2019 09:56
Erik Jendrišek Foto:
Erik Jendrišek pózuje s dresom nového zamestnávateľa.
debata

Tridsaťdvaročný útočník absolvoval v tíme nováčika lekársku prehliadku i fyzické testy. "Veľký záujem o moje služby zo strany Volosu trval už pár mesiacov. Rozhodol som sa zotrvať v lige, ktorú poznám a odohral som v nej dve sezóny.

Mal som ponuky z Poľska, nie však blízko slovenských hraníc, z Turecka, Rumunska… Žiadna nebola poblíž domova, a tak som sa začal rozhodovať podľa iných kritérií. Dúfam, že vo Volose strávim pekné obdobie a klubu sa bude dariť," citoval Jendrišeka denník Šport.

Volos NFC vyhral druhú ligu s päťbodovým náskokom. Ide zatiaľ o najväčší úspech klubu, ktorý vznikol len pred dvoma rokmi. Jendrišek odohral za Xanthi 58 súťažných zápasov, v ktorých nastrieľal 20 gólov. Tie budú od neho chcieť aj na novom pôsobisku.

"Viem, že ma berú ako lídra mužstva. Nebojím sa tejto pozície, mal som ju aj v Xanthi. Mám rád menšie kluby, kde nie je až taký tlak od fanúšikov a cítiť v nich rodinnú atmosféru. Vždy sa mi darilo v takýchto tímoch.

Verím, že sa predvediem v dobrom svetle," dodal bývalý hráč Ružomberka, Hannoveru, Kaiserslauternu, Schalke, Freiburgu, Cottbusu, Trnavy a Cracovie Krakov.

TV Pravda: S kamerou sme sa v pravidelnej rubrike Týždeň v športe vybrali za slávnym slovenským futbalovým klubom – Inter Bratislava. Chcete vedieť, kde dnes pôsobí? Pozrite si našu videoreportáž.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #prestup #Erik Jendrišek #FC Xanthi #slovenskí futbalisti #Volos NFC #transfer