Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Päť dní po infarkte opustil Casillas nemocnicu: Mal som obrovské šťastie

Päť dní po prekonaní srdcového infarktu opustil futbalový brankár Iker Casillas nemocnicu v portugalskom Porte. Už 37-ročný gólman, ktorý zažil najlepšie roky kariéry v Reale Madrid, momentálne hráva práve za slávny portugalský tím FC Porto.

06.05.2019 17:38
debata
Iker Casillas v sprievode manželky Sary... Foto: TASR/AP, Luis Vieira
Iker Casillas, Sara Carbonerová Iker Casillas v sprievode manželky Sary Carbonerovej odchádza z nemocnice v Porte.

Po prepustení z nemocnice Casillas uviedol, že už sa cíti omnoho lepšie ako pred pár dňami, ale svoju futbalovú budúcnosť v danej chvíli nevie posúdiť. A to napriek tomu, že nedávno predĺžil svoj kontrakt s FC Porto do konca sezóny 2019/2020 s opciou na ďalší súťažný ročník.

Casillas prekonal infarkt počas minulotýždňového stredajšieho tréningu FC Porto. Podľa lekárov je veľká šanca, že sa úplne uzdraví.

„Musím byť vďačný, pretože som mal obrovské šťastie. Chcem sa poďakovať mnohým ľuďom, vďaka nim sa cítim milovaný,“ povedal Casillas.

„Cítim sa lepšie, ale potrebujem pokoj a oddych na niekoľko týždňov a možno aj niekoľko mesiacov. Som šťastný, že incident nemá pre mňa vážnejšie následky,“ dodal.

„Svätý Iker“ bol počas 16-ročného pôsobenia v A-mužstve Realu (1999–2015) obľúbencom madridského publika. V drese „Los Blancos“ vyhral 19 rôznych trofejí vrátane piatich prvenstiev v španielskej La Lige a troch víťazstiev v Lige majstrov.

Ako hráč Realu Madrid priviedol španielsku reprezentáciu z pozície kapitána k titulu majstra sveta (2010) a Európy (2008, 2012). Po skončení hráčskej kariéry by sa mal vrátiť do Realu Madrid a zastávať niektorú z funkcionárskych pozícií.

debata chyba
Viac na túto tému: #Iker Casillas #FC Porto