Messi pokoril métu 400 gólov v La Lige, Real sa opäť zahrával s ohňom

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľu v La Lige doma nad Eibarom hladko 3:0 a potvrdili post lídra.

13.01.2019 14:54 , aktualizované: 22:53
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi oslavuje gól do siete Eibaru.

Argentínsky útočník Lionel Messi sa na výhre podieľal historickým gólom, keď pokoril métu 400 gólov v La Lige, potreboval na to 435 zápasov. Dva góly strelil uruguajský útočník Luis Suárez.

Tridsaťjedenročný Argentínčan strelil prvý ligový gól za FCB pred 14 rokmi. Druhým najlepším strelcom La Ligy je Portugalčan Cristiano Ronaldo (311 gólov/292 zápasov), tretím Španiel Telmo Zarra (251/278). Messi bol najlepším strelcom La Ligy už 5-krát, aktuálne vedie poradie jej topkanonierov so 17 gólmi.

Real Madrid sa natrápil na víťazstvo na pôde Betisu Sevilla 2:1. Hoci „biely balet“ strelil úvodný gól stretnutia už po 13. minútach hry zásluhou Chorváta Luku Modriča, po zmene strán však v 67. minúte prišiel vyrovnávajúci gól Sergia Canalesa, ktorý v rokoch 2010 až 2012 nastupoval práve za „pusinky“.

Zisk troch bodov pre klub z Madridu napokon zabezpečil po vydarenom priamom kope Dani Ceballos v 88. minúte, ktorý podobne ako Canales dal gól svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi.

Real sa vďaka tomuto triumfu vyšvihol na priebežné 4. miesto v La Lige, na vedúcu Barcelonu stráca naďalej 10 bodov.

Gólový hrdina Realu Dani Ceballos na rukách... Foto: Reuters, MARCELO DEL POZO
Dani Ceballos Gólový hrdina Realu Dani Ceballos na rukách spoluhráčov.

Francúzsky útočník Antoine Griezmann zaistil výhru Atlética nad Levante 1:0.

Domáci vstúpili do zápasu lepšie a už po desiatich minútach sa tešil z gólu Koke, jeho zásah však arbiter kvôli faulu neuznal. Jediný gól tak strelil až najlepší kanonier Atlética Griezmann, ktorý premenil v 57. minúte penaltu a deviatym gólom v sezóne zariadil ôsme domáce víťazstvo.

Madridský celok si upevnil druhé miesto v tabuľke a predĺžil sériu bez prehry pred vlastnými fanúšikmi na desať zápasov. Spolu s Alavésom sú jedinými dvoma tímami, ktoré ešte nepoznali v La Lige trpkosť prehry na vlastnom štadióne.

Antoine Griezmann rozhoduje z penalty o... Foto: Reuters, SERGIO PEREZ
Antoine Griezmann Antoine Griezmann rozhoduje z penalty o víťazstve Atlética Madrid.

Futbalisti tímu Athletic Bilbao zdolali na domácej pôde FC Sevilla 2:0. Hrdinom zápasu na štadióne San Mamés bol odchovanec domáceho celku Iňaki Williams. Najskôr v 23. min nekompromisne zakončil rýchly brejk a sedem minút pred koncom sa zaskvel sólom od polovice ihriska.

„Baskovia“ sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:3 zo zápasu Copa del Rey, ktorý sa odohral len pred troma dňami. V ligovej tabuľke sa Bilbao posunulo na priebežné 16. miesto, Sevilla je naďalej tretia so ziskom 33 bodov.

Futbalisti Alavésu ešte v sobotu remizovali na trávniku Girony 1:1. V zápase zaujal odvážny kúsok domáceho brankára Bona, ktorý obišiel súpera Jonathana Callerita kľučkou, ktorou sa preslávil Zinedine Zidane. Pozrite si video.