Zákroky Dúbravku na body zo Stamford Bridge nestačili. Arsenal padol v derby

Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase 22. kola anglickej Premier League na ihrisku Chelsea Londýn 1:2.

12.01.2019 16:02 , aktualizované: 20:31
Martin Dúbravka Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka počas zápasu na trávniku Chelsea.

V bráne hosťujúcich „strák“ absolvoval celý duel slovenský gólman Martin Dúbravka, ktorý si pripísal na svoje konto štyri úspešné zákroky, avšak na výhru hostí to nestačilo.

Na Stamford Bridge sa ako prvá presadila favorizovaná Chelsea. V ôsmej minúte vysunul stopér Luiz ďalekonosným pasom za obranu Pedra, ktorý šikovne prehodil vybiehajúceho Dúbravku. Tesne pred polčasom vyrovnal po rohovom kope hlavou Clark.

V 57. minúte rozhodol Willian, ktorý obstrelil z ľavej strany Dúbravku. Na gól mu prihral Hazard, ktorý je po Lionelovi Messim z Barcelony druhým hráčom v rámci najlepších piatich súťaží Európy, ktorý dosiahol v tejto sezóne desať gólov i asistencií.

Martin Dúbravka v zápase na pôde Chelsea Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka počas...

Hráči Newcastle klesli po 12. prehre v sezóne do pásma zostupu, „The Blues“ si upevnili štvrtú priečku.

Futbalisti londýnskeho West Hamu si poradili s hráčmi Arsenalu a na vlastnom trávniku v mestskom derby zvíťazili 1:0.

O víťazstve „kladivárov“ rozhodol v 48. minúte Declan Rice, ktorý len 2 dni pred svojimi 20. narodeninami strelil svoj premiérový gól v drese klubu.

Riceovi na tento presný zásah prihrával čerstvý navrátilec do Premier League Samir Nasri, ktorý v Arsenale pôsobil medzi rokmi 2008 a 2011. Na ligový zápas nastúpil po takmer 14 mesiacoch, počas ktorých si odpykával trest za doping.

Arsenal nevyhral ani piaty zápas vonku v rade, jeho tréner Unai Emery ani na siedmy pokus nezdolal vo vzájomnom zápase svojho náprotivka na lavičke súpera Manuela Pellegriniho.

FC Liverpool zvíťazil na ihrisku Brightonu najtesnejším rozdielom 1:0. O triumf „The Reds“ sa postaral vďaka premenenému pokutovému kopu egyptský ostrostrelec Mohamed Salah v 50. min.

„LFC“ si tak napravil chuť potom, čo najskôr minulý týždeň podľahol v dôležitom ligovom súboji Manchestru City (1:2) a vo štvrtok vypadol aj z FA Cupu po prehre na štadióne Wolverhamptonu Wanderers (1:2).

Zverenci Jürgena Kloppa majú na čele tabuľky pred druhými ‚Citizens‘ náskok siedmich bodov, tím vedený Pepom Guardiolom však má k dobru pondelkový zápas s Wolverhamptonom.

V ostatných zápasoch zaujala najmä výhra výhra Burnley nad Fulhamom 2:1 v domácom prostredí. Hostia si totiž v stretnutí strelili dva vlastné góly ešte v prvom dejstve v rozmedzí troch minút. Domáci tím ani raz nevystrelil do priestoru bránky súpera.

Leicester – Southampton 1:2 (0:2)
Góly: 58. Ndidi – 11. Ward-Prowse (z pok. kopu), 45.+ Long, ČK: 45. Valery (Southampton)

Chelsea – Newcastle 2:1 (1:1)
Góly: 9. Pedro, 57. Willian – 40. Clark
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel a pripísal si štyri úspešné zákroky