Čo na to Hapal? Stoch strelil dva góly Slavie, šiesty zásah Jendriška

Hráči Slavie si poradili v malom pražskom derby s Duklou 4:1 a vrátili sa na čelo tabuľky najvyššej českej futbalovej ligy.

29.10.2018 20:08
Erik Jendrišek Foto: ,
Erik Jendrišek.
debata (4)

Gólový účet dohrávky 13. kola otvoril v 15. minúte Vladimír Coufal. Na 2:0 zvýšil už o šesť minút Miroslav Stoch exportnou strelou.

Center Coufala dokázala obrana hostí odraziť iba k slovenskému stredopoliarovi, ten si posunul vo veľkom vápne loptu na ľavú nohu a nekompromisne ju poslal do pravého horného rohu bránky. V 49. minúte namieril pod brvno Nigérijčan Peter Olayinka a na svetelnej tabuli svietil stav 3:0.

Hostia skorigovali v 66. minúte zásluhou slovenského útočníka Ivana Schranza. Proti jeho prudkej strele z pokutového kopu nemal brankár Ondřej Kolář šancu. Päť minút pred koncom riadneho času prišla opäť chvíľa Stocha, ktorý prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi stanovil konečný výsledok 4:1.

„Cítim sa v pohode, celé mužstvo hrá v pohode. Keď sa vyhráva, tak má každý radosť z futbalu,“ povedal bezprostredne po zápase do televíznych kamier Stoch.

Ten v lige skóroval vo štvrtom zápase za sebou. „Stoch je momentálne v najlepšom rozpoložení, odkedy ho poznám. Je to komplexný hráč, ktorý je nebezpečný pri zakladaní útokov aj v koncovke. Keď má hráč natrénované, darí sa mu, tak mu tam padá všetko,“ vyhlásil tréner Slavie Jindřich Trpišovský.

Sumár – 13. kolo:

SK Slavia Praha FK Dukla Praha 4:1 (2:0)
Góly: 21. a 85. STOCH, 15. Coufal, 49. Olayinka 66. SCHRANZ (z 11 m)
Stoch celé stretnutie + 2 góly Schranz cel stretnutie + gól, Bilovský a Ďurica celé stretnutie

Jendrišek rozhodol

Slovenský futbalista Erik Jendrišek strelil už šiesty gól v tomto ročníku najvyššej gréckej súťaže.

Tridsaťjedenročný útočník rozhodol o domácom triumfe FC Xanthi nad Gianninou 2:1 v pondelňajšom súboja 8. kola Superligy.

Slovenský futbalista už v 7. minúte nepremenil pokutový kop, následne išli hostia do vedenia, ale domáci v druhom polčase duel otočili a výhru zabezpečil práve Jendrišek v 77. minúte.