Hertha s Dudom zdolala Norimberg, Schalke odštartovalo ligu prehrou

Futbalisti Herthy Berlín vstúpili víťazne do novej sezóny nemeckej Bundesligy. V sobotu zdolali na domácom trávniku 1. FC Norimberg 1:0, keď jediný gól strelil v 27. minúte kapitán Vedad Ibiševič.

25.08.2018 18:04 , aktualizované: 20:39
Vedad Ibiševič Foto: ,
Vedad Ibiševič z Herthy sa teší z gólu do siete Norimbergu.

Hertha mohla o výhru prísť v závere, v 84. minúte však nepremenil pokutový kop útočník hostí Mikael Ishak. V domácom drese odohral v strede poľa celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda, jeho spoluhráč Peter Pekarík musí vynechať úvod ročníka pre chronické problémy s kolenom.

Neúspešný štart do sezóny zažili hráči FC Schalke 04, úradujúci vicemajster prehral v 1. kole na ihrisku Wolfsburgu 1:2.

Hostia síce dokázali po vylúčení obrancu Matiju Nastasiča aj s desiatimi hráčmi vyrovnať na 1:1, keď sa presadil v 85. minúte z pokutového kopu Nabil Bentaleb, ale „vlci“ vydreli triumf v závere. Vo štvrtej minúte nadstaveného času strelil víťazný gól Daniel Ginczek.

Wolfsburg – Schalke 2:1 (1:0)
Góly: 33. Brooks, 90.+ Ginczek – 85. Bentaleb (z pok. kopu), ČK: 85. Brooks – 65. Nastasič

Düsseldorf – Augsburg 1:2 (1:0)
Góly: 39. Raman – 57. Hinteregger, 76. Hahn

Mönchengladbach – Leverkusen 2:0 (0:0)
Góly: 55. J. Hofmann (z pok. kopu), 58. F. Johnson

Viac na túto tému: #Bundesliga #hertha berlín #1. FC Norimberg