Bič Arsenalu plieskal na konci. Londýnske derby rozhodli penalty

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v stredajšom zápase na prípravnom Medzinárodnom pohári majstrov nad konkurentom z anglickej Premier League a mestským rivalom FC Chelsea 6:5 v jedenástkovom rozstrele.

02.08.2018 07:56
SOCCER-ICC-ARS-CHE/ Foto:
Radosť futbalistov Arsenalu.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1. Skóre stretnutia, ktoré sa hralo v Dubline, otvoril v 5. minúte za Chelsea nemecký obranca Antonio Rüdiger. O desať minút nevyužil možnosť na zvýšenie náskoku Alvaro Morata, ktorý nepremenil penaltu.

„Gunners“ vyrovnali až vo štvrtej minúte nadstaveného času zásluhou striedajúceho Alexandrea Lacazettea. V záverečnom rozstrele uspelo prvých päť exekútorov na oboch stranách, rozhodnutie prišlo až v šiestej sérii, keď v drese Chelsea zaváhal Ruben Loftus-Cheek, kým Alex Iwobi sa na strane Arsenalu nemýlil.

Taliansky futbalový šampión Juventus Turín triumfoval v stredajšom prípravnom zápase v Atlante nad výberom hviezd zámorskej Major League Soccer až po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo remízou 1:1.

V 21. min skóroval mladý útočník „starej dámy“ Andrea Favilli, no už o päť minút vyrovnal Josef Martínez, na klubovej úrovni hráč domácej Atlanty. Pred vyše 72-tisíc divákmi sa nepredstavili najväčšie mená z turínskeho mužstva, nehrali Cristiano Ronaldo, Giorgio Chiellini či Mario Mandžukič.

„Zebry“ v penaltovej lotérii premenili všetkých päť pokusov, v tíme MLS vo štvrtej sérii zaváhal Angličan Bradley Wright-Phillips. „Bol to skvelý zápas a dobrá príprava na novú sezónu 2018/2019,“ poznamenal pre agentúru AP tréner Juventusu Massimiliano Allegri.