Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hancko sa upísal Fiorentine. Vážim si, že si ma všimol taký klub, vraví

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Dávid Hancko prestúpil z MŠK Žilina do talianskeho tímu AC Fiorentina. Dvadsaťročný obranca (nar. 13. decembra 1997) podpísal s "fialkami" zmluvu na päť rokov.

14.06.2018 12:13, aktualizované: 12:42
Dávid Hancko Foto: ,
Dávid Hancko.
debata

Taliansky klub by mal podľa neoficiálnych informácií zaplatiť za prestup 3 milióny eur. „Bolo to veľmi rýchle, nečakal som to a všetko prebehlo na najvyššej profesionálnej úrovni,“ uviedol Hancko po podpise zmluvy pre web SFZ. „Som nesmierne šťastný a vďačný, že ma MŠK vychovala na úroveň, ktorá zaujala taliansky veľkoklub,“ doplnil talentovaný zadák pre oficiálnu stránku MŠK Žilina.

Hancko je žilinským odchovancom, do Akadémie MŠK prišiel v roku 2013. Za prvý tím „šošonov“ odohral počas troch sezón 40 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pripísal si aj tri prihrávky. „Vážim si to, že si ma všimol taký veľký a slávny klub, ktorým Fiorentina jednoznačne je. Chcem sa poďakovať Žiline, že ma vyformovala a dala mi príležitosť ukázať, čo vo mne je. Ďakujem aj reprezentačným trénerom, ktorí mi verili a pozývali ma na zrazy dvadsaťjednotky. Aj to mi istotne pomohlo k tomuto veľkému kroku,“ povedal rodák z Prievidze.

Európska futbalová únia (UEFA) zaradila Hancka v januári medzi 50 najväčších talentov sveta. Záujem o jeho služby malo viacero európskych tímov. „Viem, že sa o mňa zaujímali kluby zo Španielska a Anglicka. Nechcem však hovoriť, kto to bol. ‚Upiekla‘ sa Fiorentina a som z toho šťastný. Už vo štvrtok cestujem do Florencie a v piatok ma čakajú zdravotné testy. Dôležité je, že cítim možnosť sa tam presadiť,“ prezradil Hancko. „Aj týmto sa potvrdzuje, že Akadémia MŠK je na Slovensku najkvalitnejšia,“ myslí ši čerstvý člen kádra Fiorentiny.

V Taliansku by chcel napodobiť svojich krajanov, ktorým sa na Apeninskom polostrove darí. Prednedávnom zo Žiliny prestúpil do druholigovej Brescie Nikolas Špalek, výborné meno si urobil Milan Škriniar v Interi Miláno, dlhoročnou oporou SSC Neapol je Marek Hamšík. „Z Nikolasa som sa v zime tešil a veľmi som mu to prial. O Hamšíkovi netreba hovoriť, stačí sa pozrieť, čo znamená pre Neapol. A ‚Škrinka‘? Tak on je jeden z najlepších stopérov na svete. Svoje umenie predviedol aj teraz v prípravných zápasoch Slovenska. Jeho zápasy za Inter sa snažím pozerať. So ‚Špalom‘ som si už písal, so ‚Škrinkom‘ zatiaľ nie. Verím, že bude príležitosť a čas sa stretnúť. Samozrejme, hneď ako bude možnosť, prídem aj na zápas do Žiliny. Taliansko je veľká futbalová krajina,“ uviedol Dávid Hancko a dodal: „Chcem hrať čo najviac. Je to pre mňa nová výzva, chcem ukázať, že na to mám. Na to celé sa teším, no na druhej strane si uvedomujem, že ma čaká ďalšia tvrdá práca.“

debata chyba
Viac na túto tému: #AFC Fiorentina #Dávid Hancko