Rozhodca v pražskom derby dvakrát chyboval, uviedla komisia. Pomohlo video

Rozhodca Pavel Královec podľa Komisie rozhodcov Futbalovej asociácie ČR urobil v sobotňajšom pražskom derby medzi Spartou a Slaviou (3:3) dve chyby.

20.03.2018 19:09
Rozhodca Pavel Královec na archívnej snímke. Foto: SITA/AP, Pavel Golovkin
Pavel Královec Rozhodca Pavel Královec na archívnej snímke.

Oba pôvodné verdikty v šlágri 21. kola najvyššej českej súťaže štyridsaťročný arbiter opravil po konzultácii s videorozhodcom.

Královec najprv v 20. minúte chybne nariadil penaltu pre Spartu za ruku Jakuba Jugasa mimo šestnástky, potom v nadstavenom čase druhého polčasu po faule domáceho Lukáša Štetinu na Stanislava Tecla zase pokutový kop neodpískal.

Po zhliadnutí videozáznamu Královec v prvom prípade „vytiahol“ situáciu pred šestnástku a kopal sa len priamy kop. Po súboji Štetinu s Teclom potom hlavný arbiter nariadil penaltu, z ktorej Milan Škoda vyrovnal na 3:3.

Na Letnej chybovali aj postranní rozhodcovia Ivo Nádvorník, ktorý v 31. minúte pri góle Jana Bořila nesignalizoval predchádzajúci ofsajd Škodu. Gól po ďalšom zapojení videorozhodcu neuznali. V derby zmenilo video pôvodný verdikt až štyrikrát.

Viac na túto tému: #AC Sparta Praha #SK Slavia Praha