Barcelona vyhrala aj v Eibare, vyrovnala klubový rekord

Futbalisti FC Barcelona po dvoch remízových zaváhaniach dokázali v sobotu v španielskej lige bodovať opäť naplno, keď zvíťazili na pôde Eibaru 2:0.

17.02.2018 23:35
Vidal Barcelona Foto: ,
Aleix Vidal z FC Barcelona preskakuje Josého Angela z Eibaru.

Na čele tabuľky majú desaťbodový náskok pred druhým Atleticom Madrid, to však malo k dobru nedeľný domáci zápas s Athleticom Bilbao.

Zverenci Ernesta Valverdeho neprehrali už 31 ligových zápasov v rade, čím vyrovnali klubovú sériu z rokov 2010 až 2011.

Líder tabuľky sa ujal vedenia v 16. minúte zásluhou Luisa Suareza, uruguajský útočník dostal skvelý pas za obranu od Lionela Messiho, položil si súperovho brankára a zakončil do prázdnej brány.

Barcelona mala zjednodušenú pozíciu po tom, čo v 66. minúte videl druhú žltú kartu a tým pádom červenú domáci Fabian Orellana. Katalánci presilovku využili, triumf poistil v 88. minúte obranca Jordi Alba, ktorý dorazil loptu do siete po strele Messiho.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 24. kola La Ligy vyhrala Sevilla na ihrisku UD Las Palmas 2:1. Pokračuje trápenie Deportiva La Coruňa, ktoré prehralo na pôde Alavesu 0:1 a natiahlo sériu bez víťazstva už na deväť stretnutí.

V tabuľke tretia Valencia v záverečnej desaťminútovke otočila nepriaznivo sa vyvíjajúci duel na pôde poslednej Malagy a gólom Daniela Pareja z penalty v 85. minúte vyhrala 2:1.