Bayern vyhral desiaty zápas za sebou, v závere rozhodol Lewandowski

Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli víťaznú sériu v Bundeslige už na desať zápasov. V sobotňajšom dueli 23. kola najvyššej nemeckej súťaže vyhrali na ihrisku VfL Wolfsburg 2:1, keď o troch bodoch pre lídra rozhodol v nadstavenom čase z pokutového kopu poľský kanonier Robert Lewandowski.

17.02.2018 19:18
Bayern Foto: ,
Víťazný gól strelil Robert Lewandowski (vľavo).

Bayern prehrával vo Wolfsburgu od 9. minúty po góle Daniela Didaviho, v druhom polčase však dokázal favorit skóre otočiť. V 55. minúte ešte Arjen Robben nepremenil jedenástku, no o desať minút neskôr už vyrovnal Sandro Wagner.

Rozhodnutie napokon prišlo v prvej minúte nadstaveného času z kopačky Lewandowského. Úradujúci majster má tak na čele súťaže 21-bodový náskok pred druhým Bayerom Leverkusenom, „farmaceuti“ rovnako bodovali naplno, keď triumfovali v Hamburgu 2:1.