Hertha s kapitánom Pekaríkom triumfovala v Leverkusene, návrat Reusa

Futbalisti Herthy Berlín v zostave so Slovákom Petrom Pekaríkom zvíťazili v 22. kole Bundesligy na ihrisku Bayeru Leverkusen 2:0.

10.02.2018 18:17 , aktualizované: 21:00
Peter Pekarík (v strede) so svojimi spoluhráčmi... Foto: Reuters, THILO SCHMUELGEN
Peter Pekarík Peter Pekarík (v strede) so svojimi spoluhráčmi z Herthy Berlín počas zápasu v Leverkusene.

Pekarík nastúpil v základnej jedenástke hostí s kapitánskou páskou a v druhom polčase prihral na druhý gól svojho mužstva.

Pekarík poslal loptu spoza vlastnej polovice na Salomona Kaloua, ktorý využil zaváhanie obrancu a zvýšil na 2:0. Druhý Slovák v službách Herthy Ondrej Duda absentoval pre zranenie.

V ďalšom zápase zvíťazil Frankfurt nad Kolínom 4:2 a v tabuľke sa dostal na 4. miesto. Borussia Dortmund zdolala Hamburg 2:0. Upútal návrat nemeckého reprezentanta Marca Reusa, ktorý sa po zranení predstavil v prvom súťažnom stretnutí od vlaňajšieho mája.

Suverénny líder súťaže Bayern Mníchov získal tri body domácou výhrou 2:1 nad Schalke, všetky tri góly padli v prvom polčase.

Bundesliga – 22. kolo:

Dortmund – Hamburg 2:0 (0:0)
Góly: 49. Batshuayi, 90.+ Götze

Eintracht Frankfurt – Kolín nad Rýnom 4:2 (1:0)
Góly: 15. Rebič, 59. Russ, 65. Falette, 67. M. Wolf – 57. a 74. Terodde (prvý z pok. kopu)

Hannover – Freiburg 2:1 (1:0)
Góly: 28. W. Anton, 54. F. Klaus – 88. Gulde

Hoffenheim – Mainz 4:2 (1:1)
Góly: 27. a 74. Szalai, 67. a 88. Kramarič – 28. a 80. Berggreen

Leverkusen – Hertha Berlín 0:2 (0:1)
Góly: 43. Lazaro, 58. S. Kalou
Peter Pekarík (Hertha) odohral celý zápas.

Bayern Mníchov – Schalke 2:1 (2:1)
Góly: 6. Lewandowski, 36. Th. Müller – 29. Di Santo