Pohroma pre Parížanov. Prehrali v Lyone, prišli o Mbappého i Alvesa

Futbalisti Paríža Saint-Germain prehrali 1:2 na pôde Olympique Lyon v nedeľňajšom zápase 22. kola francúzskej Ligue 1.

21.01.2018 23:30
Mbappé Foto: ,
Zranený Kylian Mbappé opúšťa trávnik.

Domáci Lyončania viedli od 2. min gólom Nabila Fekira, v nadstavenom čase prvého polčasu sa o vyrovnanie postaral Layvin Kurzawa. V 94. min rozhodol o triumfe Lyonu Memphis Depay.

Líder súťaže PSG, ktorý v prvom polčase prišiel o zraneného Kyliana Mbappého, hral od 57. min bez vylúčeného Daniho Alvesa. Lyon sa ziskom troch bodov vrátil na 2. miesto, na PSG má osembodové manko. Pre Parížanov to bola druhá ligová prehra v ročníku.

Ligue 1 – 22. kolo

Nice – St. Étienne 1:0 (1:0)

• Gól: 22. Cyprien

Monako – Metz 3:1 (1:0)

• Góly: 45.+ Jorge, 67. Ghezzal, 81. Rony Lopes – 72. I. Niane, ČK: 50. Kawašima (Metz)

Lyon – Paríž St. Germain 2:1 (1:1)

• Góly: 2. Fekir, 90.+ M. Depay – 45.+ Kurzawa, ČK: 57. Dani Alves (Paríž Saint-Germain)
1. Paríž Saint-Germain 22 18 2 2 68:17 56
2. Lyon 22 14 6 2 51:22 48
3. Marseille 22 14 5 3 45:22 47
4. Monako 22 14 4 4 51:22 46
5. Nantes 22 10 4 8 19:21 34
6. Nice 22 10 4 8 28:31 34
7. Montpellier 22 7 10 5 20:15 31
8. Rennes 22 9 4 9 27:30 31