Rosický po 17 rokoch nastúpil v základe Sparty a hneď dal gól

Bývalý kapitán českej futbalovej reprezentácie Tomáš Rosický prvýkrát od decembra 2000 nastúpil v základnej zostave pražskej Sparty a hneď pomohol gólom k víťazstvu 2:0 v ligovom zápase proti Karvinej.

10.09.2017 22:13
Tomáš Rosický Foto: ,
Tomáš Rosický.

Pre tridsaťšesťročného stredopoliara išlo o prvý súťažný štart od úvodných minút od stretnutia Česka s Chorvátskom na majstrovstvách Európy v júni 2016.

Takmer 17 rokov trvalo, kým mohol Rosický vybehnúť na trávnik v drese Sparty od úvodných minút. Naposledy to bolo v derby so Slaviou, keď prispel k triumfu 3:1. Krátko nato zamieril do Dortmundu a neskôr do Arsenalu.

Na Letnú sa síce vrátil až vlani v auguste, ale zdravotné problémy mu odvtedy dovolili odohrať len štyri ligové zápasy a jeden v Európskej lige. Vždy len v pozícii náhradníka dovedna na 116 minút.

Aj napriek nedávnej chorobe vydržal na ihrisku do 86. minúty, keď ho vyprevádzal potlesk fanúšikov Sparty v stoji.

„Ku koncu som sa tam len motal a mal som toho plné zuby. Po užívaní antibiotík je to vždy zložité. Ale to, že som zvládol toľko minút, mi určite len pomôže a najbližšie budem fyzicky ešte lepšie pripravený,“ vravel. Sparta odohrá ďalší duel v derby proti Slavii, na ktorú stráca jeden bod.

Česká liga – 6. kolo:

Mladá Boleslav – Brno 3:0
Lukáš Pauschek (Mladá Boleslav) odohral celý zápas, Martin Juhar (Brno) odohral celý duel.

Jihlava – Dukla Praha 3:2
Matej Rakovan odchytal celý zápas, Miroslav Keresteš odohral celý duel, Jozef Urblík (všetci Jihlava) hral od 75. min, Róbert Kovaľ hral do 60. min, Frederik Bílovský a Matúš Hruška (všetci Dukla) sedeli na lavičke náhradníkov.

Sparta Praha – Karviná 2:0
Martin Dúbravka (Sparta) odchytal celý zápas, Marek Janečka hral do 73. min, Peter Štepanovský hral od 56. min, Patrik Le Giang (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov.