Arsenal si spravil hanbu. Liverpool mu na cestu domov nabalil štyri góly

Futbalisti Chelsea Londýn si v nedeľňajšom zápase 3. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League pripísali do tabuľky ďalšie 3 body, keď na domácom trávniku zdolali FC Everton 2:0.

27.08.2017 17:14 , aktualizované: 19:00
Wayne Rooney Foto: ,
Sklamaný Wayne Rooney pri odchode z ihriska po zápase proti Chelsea.

Úradujúci majster vykročil za víťazstvom v 27. minúte, keď sa po Moratovej prihrávke hlavou v šestnástke presadil jeho reprezentačný kolega Cesc Fábregas. Prvý menovaný Španiel následne v 40. minúte navýšil vedenie “The Blues”, pričom mu pri jeho zakončení hlavou asistoval krajan César Azpilicueta. Ten nedávnu posilu Chelsea stojacu na hranici ofsajdu našiel centrom z pravej strany ihriska.

Hosťom sa v druhom polčase nepodarilo otočiť stav stretnutia a vyhnúť sa prvej prehre v sezóne, keď ani v druhom polčase nevyslali na bránu Courtoisa čo i len jeden strelecký pokus.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili nad Arsenalom Londýn prekvapujúco ľahko 4:0. Klub z hlavného mesta si po minulotýždňovej prehre so Stoke City pripísal druhý nulový zisk v rade.

Hráči FC Burnley vybojovali bod na ihrisku Tottenhamu gólom v nadstavenom čase. Presadila sa čerstvá posila z Leedsu, novozélandský reprezentant a najlepší strelec ostatného ročníka The Championship Chris Wood.

FC Chelsea – FC Everton 2:0 (2:0)
Góly: 27. Fábregas, 40. Morata

Chelsea 2-0 Everton - All goals & Highlights HD... by claytonashurst

West Bromwich Albion – Stoke City 1:1 (0:0)
Gól: 61. Jay Rodriguez – 78. Crouch

FC Liverpool – Arsenal Londýn 4:0 (2:0)
Góly: 17. Firmino, 40. Mané, 57. Salah, 77. Sturridge

All Goals & Highlights - Liverpool 4-0 Arsenal... by ZidaneHD

Tottenham Hotspur – FC Burnley 1:1 (0:0)