Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Plzeň naďalej stopercentná, rekordný polčas Slovácka

Futbalisti Plzne sú aj po treťom kole prvej českej ligy stopercentní. Doma zdolali Sigmu Olomouc 1:0, ktorá ako jediná spolu s Viktoriou v úvodných dvoch kolách nestratila ani bod. Plzeň tak drží dvojbodový náskok pred obhajcom titulu Slaviou, pražský klub v piatok zdolal Jihlavu 2:0.

12.08.2017 19:11

O triumfu Viktorie rozhodol v 69. minúte vydarenými „nožničkami“ striedajúci Václav Pilař. Viktoria sa tak pozitívne naladila na štvrtkový zápas play off Európskej ligy UEFA s Larnakou.

Slovácko v ofenzívne ladenom stretnutí vyhralo nad Ostravou 5:2. Domáci tak ukončili sériou deviatich zápasov bez výhry (spoločne s minulou sezónou). V lige nastrieľalo päť gólov prvýkrát od septembra 2014, štyri góly za polčas dalo v najvyššej súťaži po prvý raz.

HET liga – 3. kolo:

Brno – Bohemians 1905 0:0

Plzeň – Sigma Olomouc 1:0
Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Marek Bakoš a Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedeli na lavičke náhradníkov. Michal Obročník (Olomouc) nastúpil v 78. min

Slovácko – Ostrava 5:2
Patrik Šimko (Slovácko) i Marek Hlinka (Ostrava) odohrali celé stretnutie, druhý menovaný dostal v 84. min ŽK

Viac na túto tému: #Slovácko #FC Viktoria Plzeň #HET liga