Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Bakoš po stom ligovom góle: Keď som odchádzal do Liberca, už som neveril

Slovenský futbalový útočník Marek Bakoš sa v nedeľu stal tridsiatym štvrtým členom Klubu ligových kanonierov (KLK), dodatočne si tak dal pekný a zároveň symbolický darček k sobotňajším 34. narodeninám.

18.04.2017 12:24
marek bakoš Foto: ,
Marek Bakoš.
debata

Rodák z Novej Bane s reprezentačnou minulosťou, aktuálne v službách úradujúceho českého šampióna FC Viktoria Plzeň, zaokrúhlil svoj nástrel v domácom súboji proti Slovácku (2:0), keď premenil pokutový kop. Členmi Klubu ligových kanonierov sú slovenskí zakončovatelia, ktorí strelili minimálne sto gólov v najvyšších dlhodobých súťažiach. Bakoš úspešne pálil v drese Púchova (18), ruského FK Šinnik Jaroslavľ (3), Ružomberka (16), Liberca (13) a Plzne (50).

„Keď som pred dvoma rokmi odchádzal do Liberca, už som v ten stý gól neveril. Ale taký je futbal, že sa niekedy všetko úplne otočí. Som rád, že som ten míľnik prekonal práve v Plzni,“ citoval web iDnes.cz Bakoša, ktorý sa k „viktoriánom“ vrátil pred touto sezónou. „Priznávam, že na tú stovku som myslel. Najmä od chvíle, keď som dal gól s číslom 99. Je to predsa len určitý míľnik, chcel som ho prekonať čo najskôr. Keď sa zamyslím, to číslo už mohlo byť vyššie, moju kariéru sprevádzali dlhé gólové pauzy. Tak snáď ich ešte pár pridám.“

Bakoš prevzal úlohu novica v Klube od Filipa Hološka, ktorý vstúpil vlani v októbri. Tridsaťtriročný Piešťanec Hološko je jediný člen KLK, ktorý všetky svoje ligové góly strelil v zahraničí. Dvoma hráčmi, ktorí dosiahli stovku iba v samostatnej slovenskej lige, sú Juraj Halenár (125) a Róbert Semeník (120).

Na dostrel je Marek Hamšík, ktorý sa pravdepodobne pridá k dosiaľ osamotenému „legionárovi Hološkovi“ – svojich 92 ligových gólov dosiahol v drese talianskeho SSC Neapol.

debata chyba
Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #Marek Bakoš