Chelsea zvíťazila v derby a je na čele, deväť gólov vo Swansea

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v sobotňajšom londýnskom derby nad Tottenhamom Hotspur 2:1 v rámci 13. kola najvyššej anglickej súťaže a vrátili sa na čelo tabuľky.

26.11.2016 18:31 , aktualizované: 21:21
Fernando Llorente - Swansea FC Foto: ,
Fernando Llorente zariadil víťazstvo Swansea.

Vedenia sa ujali hostia v 11. min zásahom Christiana Eriksena, domáci vyrovnali v závere prvého polčasu zásluhou Pedra Rodrígueza a tri body vybojoval krátko po zmene strán Victor Moses. Chelsea je lídrom Premier League o jeden bod pred Liverpoolom a Manchestrom City, Tottenhamu, ktorý utrpel prvú prehru v sezóne, patrí piata priečka.

Futbalisti Swansea v sobotňajšom zápase 13. kola najvyššej anglickej súťaže na vlastnom trávniku zdolali súperov z Crystal Palace 5:4. Hrdinom duelu sa stal Fernando Llorente, ktorý v nadstavenom čase 2. polčasu dvakrát skóroval a zariadil tak víťazstvo domácich. Swansea s deviatimi bodmi aktuálne figuruje na predposlednom mieste priebežnej tabuľky Premier League, Crystal Palace má na konte 11 bodov a je šestnásty.

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

FC Chelsea – Tottenham 2:1 (1:1)
Góly: 45. Pedro Rodríguez, 51. Moses – 11. Eriksen

Burnley – Manchester City 1:2 (1:1)
Góly: 14. Marney – 37. a 60. Agüero

Hull – West Bromwich 1:1 (0:1)
Góly: 72. Dawson – 34. McAuley Dušan Kuciak (Hull City) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Leicester – Middlesbrough 2:2 (1:1)
Góly: 34. Mahrez (z pok. kopu), 90.+ Slimani (z pok. kopu) – 13. a 71. Negredo

Liverpool – Sunderland 2:0 (0:0)
Góly: 75. Origi, 90.+ Milner (z pok. kopu)

Swansea – Crystal Palace 5:4 (1:1)
Góly: 66. a 68. Fer, 90.+ a 90.+ F. Llorente 36. Sigurdsson – 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. Cork (vlastný), 84. Benteke

1. Chelsea 13 10 1 2 29:10 31
2. Liverpool 13 9 3 1 32:14 30
3. Manchester City 13 9 3 1 29:12 30
4. Arsenal 12 7 4 1 25:12 25
5. Tottenham 13 6 6 1 19:10 24
6. Manchester United 12 5 4 3 17:14 19
7. Everton 12 5 4 3 16:14 19
8. Watford 12 5 3 4 17:20 18