Víťazná séria Liverpoolu pokračuje, nezaváhala ani Chelsea

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v siedmom kole anglickej ligy vo Swansea 2:1.

01.10.2016 15:53 , aktualizované: 18:15
Jürgen Klopp, Jordan Henderson Foto: ,
Radosť z víťazstva nad Swansea. Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp v objatí s Jordanom Hendersonom, ktorý podáva ruku jednému z rozhodcov.

Už v ôsmej minúte sa síce po rohu presadil domáci Leroy Fer, po prestávke však vyrovnal Roberto Firmino a v 84. minúte dokonal obrat James Milner z penalty. Hostia tak majú už štvrtú ligovú výhru v rade, naopak pre Swansea to bola tretia prehra za sebou.

Liverpool do zápasu vstúpil ako favorit, pretože Swansea naposledy zvíťazila v prvom ligovom kole. Rýchlo inkasovaný gól však hostí zjavne zaskočil, viac z hry mali domáci. Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa prekvapivo trápili, dokonca prvýkrát v sezóne nedokázali v prvom polčase ani raz vystreliť na bránku.

V druhej polovici sa však situácia zmenila a hostia boli oveľa nebezpečnejším tímom. Deväť minút po prestávke priniesla ich zvýšená aktivita vyrovnanie, keď po štandardnej situácii presne hlavičkoval Firmino. Jeho gól bol 650. gólom Liverpoolu na súperovom ihrisku v histórii Premier League. V zápasoch vonku skórovali viackrát len hráči Manchestru United (800), Arsenalu (704) a Chelsea (665).

Následne dostal Liverpool súpera pod veľký tlak, víťazstvo sa však zrodilo až v 84. minúte. Z pokutového kopu ho zariadil Milner. Bola to jeho už štvrtá úspešná penalta v sezóne, žiadny z tímov anglickej ligy ich v tomto ročníku nepremenil viac než sám stredopoliar Liverpoolu.

Futbalisti Chelsea nepripustili tretiu ligovú prehru v rade a na ihrisku Hullu zvíťazili 2:0. Do zápasu pritom nevstúpili dobre, v prvej polovici podobne ako v minulom zápase nevystrelili na bránku. Po prestávke však prišlo zlepšenie a v 61. minúte otvoril skóre Willian. Len o šesť min neskôr poistil výhru Diego Costa.

Ešte horšiu sériu ukončil West Ham. Vďaka remíze 1:1 s Middlesbroughom uhral prvý bod po štyroch prehrách, len štvrtý v siedmich zápasoch.