Leicestru zaspieval Bocelli a majster zdolal Everton 3:1

Hoci majú futbalisti Leicestru už istý titul, v 37. kole anglickej ligy jasne prevýšili Everton a zvíťazili 3:1. Dva góly dal útočník Jamie Vardy, ktorý dostal k dispozícii hneď dve penalty.

07.05.2016 18:47 , aktualizované: 21:08
Leicester, trofej, radosť Foto: ,
Futbalisti Leicestru sa tešia z majstrovskej trofeje.

Pri druhej však prestrelil bránku a prišiel o hetrik. Manchester United zvíťazil na ihrisku Norwichu 1:0. V 72. minúte rozhodol šiestym gólom v sezóne stredopoliar Juan Mata. Piati United strácajú na mestského rivala City iba bod, Norwich po štvrtej prehre v rade zostal na predposlednom mieste.

Pred začiatkom stretnutia s Evertonom zaspieval na štadióne King Power tenorista Andrea Bocelli áriu Nessun Dorma a tréner Leicestru Claudio Ranieri poďakoval fanúšikom. Oslavu im spríjemnili aj samotní hráči, ktorí aj s titulom vo vrecku odohrali zápas s Evertonom naplno.

Už v piatej minúte poslal domácich do vedenia najlepší strelec Leicestru Vardy, ktorému sa podarilo streliť úvodný gól zápasu v 12 dueloch tejto sezóny. K asistencii na prvý gól si v 33. minúte pripísal aj gól King, ktorému sa podobný počin podaril prvýkrát od apríla 2013.

V 65. minúte kopal Vardy pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil a pripísal si 24. zásah v sezóne. O chvíľu neskôr mohol ešte jeden gól pridať a dobehnúť lídra tabuľky strelcov Kanea z Tottenhamu, z ďalšej penalty ale prestrelil Roblesovu bránku. V závere len skorigoval stav Mirallas.

Veľkú zásluhu na jedinom góle Manchestru United v Norwichi mal kapitán Rooney, ktorý v šestnástke prihral voľnému Matovi a ten prekonal gólmana Ruddyho. Norwich je pre Matu obľúbeným súperom, v Premier League už do jeho siete trafil päťkrát, čo sa mu proti žiadnemu inému tímu nepodarilo.

Manchester tak stále bojuje o účasť v Lige majstrov, zatiaľ čo Norwich čaká ťažký záver sezóny, lebo za nezostupovými pozíciami zaostáva o štyri body. Potreboval by zlepšiť ofenzívu, v posledných štyroch zápasoch ani raz neskóroval.

Oba tímy, ktorých sa záchranárske starosti tiež týkajú, navyše v sobotu bodovali. Sunderland síce po polčase prehrával s Chelsea 1:2, ale dvoma zlepenými gólmi Boriniho a Defoea skóre otočil a už štyri zápasy nepoznal horkosť prehry. Posunul sa na 17. miesto o bod pred Newcastle, ktorý len remizoval bez gólov na pôde poslednej Aston Villy. Sunderland a Norwich majú oproti Newcastlu zápas k dobru.

West Ham bojuje o účasť v európskych pohároch, v sobotu sa k nim ale nepriblížil. So Swansea prekvapivo prehral vysoko 1:4 a skončila jeho desaťzápasová séria bez prehry. Jediný gól domácich bol vlastný, keď brankára Fabianského nešťastne prekonal Kingsley. „Labute“ uspeli na ihrisku West Hamu prvýkrát od roku 1956.

Výsledky sobotňajších stretnutí 37. kola:

Norwich City – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 72. Mata

Aston Villa – Newcastle United 0:0

Bournemouth – West Bromwich Albion 1:1 (0:1)
Góly: 82. Ritchie – 16. Rondon

Crystal Palace – Stoke City 2:1 (0:1)
Góly: 47. a 68. Gayle – 27. C. Adam

Sunderland – FC Chelsea 3:2 (1:2)
Góly: 41. Khazri, 67. Borini, 70. Defoe – 15. D. Costa, 45.+ Matič, ČK: 90.+ Terry (Chelsea) po druhej ŽK

West Ham United – Swansea City 1:4 (0:2)
Góly: 68. Kingsley (vlastný) – 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Ki Sung-Yong, 90.+ Gomis

Leicester City – Everton 3:1 (2:0)
Góly: 5. a 65. Vardy (druhý z pok. kopu), 33. A. King – 88. Mirallas