Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Moravčík skautom Celticu? Môžem nájsť naozaj dobrého hráča, tvrdí

Bývalý hviezdy futbalista škótskeho klubu Celtic Glasgow Ľubomír Moravčík (1998-2002) by sa mohol stať vyhľadávačom talentov "The Hoops".

11.02.2016 10:05
Ľubomír Moravčík Foto:
Ľubomír Moravčík.
debata

Päťdesiatročný rodák z Nitry podľa Daily Record ponúkol svoje služby prezidentovi Celticu Petrovi Lawwellovi. Moravčík je presvedčený, že klub napriek finančným obmedzeniam dokáže v neprebádaných východoeurópskych vodách nájsť nový nevybrúsený diamant.

Niečo podobné kedysi dokázal Jozef Vengloš, ktorý v roku 1998 ako tréner Celticu priviedol Moravčíka do Glasgowa z nemeckého Duisburgu za 300-tisíc libier.

„Rozprával som sa s Petrom o možnej pomoci klubu z mojej strany. Vie, že som kedykoľvek ochotný pracovať pre Celtic,“ vyhlásil Moravčík po pondelkovom žrebe štvrťfinálovej fázy Škótskeho pohára, na ktorom sa zúčastnil ako hlavný aktér.

„Poznáme sa dlho a ak sa nám podarí nájsť spôsob, ako spolupracovať, môžem nájsť pre Celtic naozaj dobrého hráča. Momentálne pracujem pre väčšiu agentúru pôsobiacu na Slovensku. Prezidentovi Celticu som povedal, že som použiteľný v tejto časti Európy. Nájsť kvalitného hráča však nie je jednoduché,“ doplnil Moravčík.

„Dokážete súťažiť s Realom Madrid, Barcelonou či Bayernom Mníchov, pokiaľ ide o získanie najlepších hráčov vo veku 16 rokov? Nemožné. Dokonca aj na Slovensku či v Česku si už najtalentovanejších tínedžerov zazmluvnili najväčšie kluby. Celtic však môže ísť inou cestou. Môže získavať hráčov vo veku 18 až 21 rokov. Nemusia to byť najväčšie talenty, ale môže ísť o dobrých hráčov, ktorí sú pripravení vykročiť smerom do európskeho futbalu. V Celticu by sa potom mohli ďalej rozvíjať. Aj z hľadiska miezd a odstupného sú hráči z našich končín dostupnejší,“ rozvinul Moravčík ďalej svoju víziu.

„Som presvedčený, že takýchto futbalistov si Celtic môže dovoliť. Klub im môže ponúknuť účinkovanie v európskych súťažiach, budú hrať veľké zápasy pred početnými diváckymi kulisami. Spomedzi slovenských hráčov mi momentálne napadá jeden z nich – Matúš Bero. Zaujal viacero popredných klubov a sleduje ho aj Celtic,“ skonštatoval na záver Ľubomír Moravčík.

debata chyba
Viac na túto tému: #Celtic Glasgow #Ľubomír Moravčík