Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Barcelona stratila doma náskok i body. Zaskočila ju La Coruňa

Futbalisti Barcelony stratili v zápase 15. kola španielskej ligy s Deportivom La Coruňa dvojgólové vedenie a doma iba remizovali 2:2.

12.12.2015 18:17 , aktualizované: 22:43
Lionel Messi, Laure Sanabria Foto: ,
Lionel Messi sa snaží presadiť sa medzi dvojicou hráčov La Corune.

Oba tímy tak predĺžili svoje série bez prehry: Barcelona bodovala po ôsmykrát v rade, súper neprehral posledných šesť stretnutí. Na čele tabuľky má katalánsky celok trojbodový náskok na druhé Atlético Madrid, ktoré má nedeľňajší zápas s Bilbaom k dobru.

Barcelona po prvom polčase viedla 1:0 po tom, čo z priameho kopu dal argentínsky kanonier Messi piaty ligový gól v sezóne. Po prestávke sa hrala oveľa vyrovnanejšia partia, napriek tomu domáci dokázali navýšiť náskok. Znovu bol pri tom Messi, keď asistoval Rakitičovi, na ktorého strelu spoza šestnástky bol gólman Lux krátky.

La Coruňa ale v poslednej štvrťhodine zabrala a na zisku bodu mal veľkú zásluhu útočník Pérez. Najprv sám skóroval a potvrdil streleckú formu: v tomto ročníku La Ligy zaznamenal už 11 gólov. V 86. minúte potom asistoval pri góle Bergantiñosa.

Deportivu sa rovnaký kúsok podaril druhýkrát v tomto roku. V májovom dueli na štadióne Nou Camp tiež La Coruňa prehrávala o dva góly a nakoniec remizovala 2:2, aj vtedy raz skóroval Pérez.

Celta Vigo zásluhou presného zásahu Aspasa zvíťazila nad Espanyolom Barcelona tesne 1:0. Granada o svojom triumfe 2:1 na ihrisku Levante rozhodla až v 89. min. Oba góly hosťujúceho tímu strelil Penaranda. Dvomi gólmi sa prezentoval aj Gameiro, ktorý zabezpečil výhru FC Sevilla nad Gijónom 2:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 15. kola:

FC Barcelona – Deportivo La Coruňa 2:2 (1:0)
Góly: 39. Messi, 62. Rakitič – 77. L. Pérez, 86. Bergantinos

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 42. Aspas, ČK: 47. P. Hernández (Celta Vigo) po druhej ŽK

Levante – Granada 1:2 (0:0)
Góly: 66. Simao – 50. a 89. Penaranda

FC Sevilla – Gijón 2:0 (0:0)
Góly: 75. a 80. Gameiro (prvý z pok. kopu), ČK: 74. L. Hernández (Gijón) po druhej ŽK

Viac na túto tému: #fc barcelona #Deportivo La Coruňa