Dva góly Tourého. City začali ligu výhrou nad West Bromwichom

Futbalisti Manchestru City začali anglickú ligu hladkým víťazstvom 3:0 na ihrisku West Bromwichu.

10.08.2015 23:07
Yaya Touré, Manchester City, Craig Gardner,... Foto: ,
Dvojgólového strelca Manchestru City Yayu Tourého (vpravo) sa snaží zastaviť Craig Gardner z West Bromwichu.

Dva góly dal v prvom polčase stredopoliar z Pobrežia Slonoviny Yaya Touré, tretí pridal po zmene strán belgický obranca Vincent Kompany a anglický vicemajster sa hneď ujal vedenia v tabuľke Premier League. V budúcom kole bude prvé miesto obhajovať v súboji s majstrovskou Chelsea.

Touré otvoril v dohrávke úvodného kola skóre už v deviatej minúte tečovanou strelou, druhý zásah pridal o štvrť hodiny neskôr vydareným pokusom po prihrávke Wilfrieda Bonyho. Tímový kapitán Kompany spečatil v 59. minúte skóre hlavou po rohu Davida Silvu.