Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šesták vymenil Nemecko za Maďarsko. Zmluvu podpísal s Ferencvárosom

Slovenský reprezentant Stanislav Šesták sa vo štvrtok oficiálne stal futbalistom maďarského klubu Ferencváros Budapešť.

18.06.2015 15:55 , aktualizované: 16:52
Stanislav Šesták Foto: ,
Stanislav Šesták.
debata

Druhý tím uplynulej sezóny najvyššej maďarskej súťaže na svojej oficiálnej internetovej stránke informoval, že sa s 32-ročným útočníkom (nar. 16. decembra 1982) dohodol na všetkých podmienkach kontraktu, nezverejnil však jeho dĺžku.

Rodák z Demjaty, ktorý si v najcennejšom drese dosiaľ pripísal šesťdesiat štartov a trinásť presných zásahov, naposledy pôsobil vo VfL Bochum. S týmto nemeckým mužstvom v máji tohto kalendárneho roka predčasne rozviazal zmluvu.

Šesťgólový strelec kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2010 do Juhoafrickej republiky v minulosti hral aj v Turecku za Ankaragücü a Bursaspor, vo svojej domovine za 1. FC Tatran Prešov, ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina.

„Som veľmi šťastný, že som mohol prísť. Ferencváros je klub s bohatou tradíciou. Teraz je najdôležitejšie, aby som mu pomohol k zisku majstrovského primátu. Samozrejme, že by bolo pekné, keby sa nám podarilo uspieť aj v Európskej lige. Dúfam, že na ihrisku strávim čo najviac času, čím si udržím miesto v slovenskej reprezentácii a postúpim s ňou na majstrovstvá Európy. Chcem prispieť gólmi, asistenciami i kvalitnými výkonmi,“ zneli slová Stanislava Šestáka na webe jeho nového zamestnávateľa.

„Stanislav je veľmi skúseným a produktívnym hráčom. Je rýchly, využiteľný na viacerých postoch. Za plus tiež považujem, že kluby nestrieda každý rok, takmer vo všetkých pôsobiskách zotrval niekoľko sezón,“ povedal na webovej stránke fradi.hu tréner Thomas Doll.

Šesták bol v ročníku 2007/2008 najlepším gólovým asistentom Bochumu, Doll vtedy viedol konkurenčnú Borussiu Dortmund. „Nemyslím si, že proti nám hral dobre, obrancovia si naňho určite dali pozor,“ žartoval 49-ročný nemecký kouč a dodal: „Nepoznám ho len z Nemecka, ale aj z Turecka. Keď som trénoval v Ankare, on pôsobil v inom mužstve v tomto meste. Ide o kvalitnú posilu, je skvelým prírastkom do rodiny Ferencvárosu.“

Niekoľko sezón sa na nemeckých trávnikoch stretávali ako súperi, teraz sú konečne spoluhráčmi. Na 32-ročného Slováka si pamätá i ofenzívny stredopoliar, o dva roky starší Tamás Hajnal, ktorý si vyskúšal angažmány v Kaiserslauterne, Karlsruhe, spomenutom Dortmunde, Stuttgarte či Ingolstadte: „Koľkokrát proti nám skóroval? Konečne sme v rovnakom tíme. Žarty bokom, ‚Šesty‘ je skutočne výborným futbalistom, neľaká sa ani významných súťaží. V Nemecku, alebo aj v Turecku dával góly. Je rýchly, perfektne zakončuje útoky. Produktívny bol tiež v ostatnom ročníku, pre Ferencváros je jeho zisk veľkou výhrou,“ tešil sa 59-násobný maďarský reprezentant Hajnal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ferencváros Budapešť #Stanislav Šesták