Arsenal po ôsmykrát v sérii vyhral, Tottenham padol

Arsenal vyhral v 32. kole anglickej futbalovej ligy na pôde Burnley 1:0 a po ôsmom víťazstve v rade sa priblížil k vedúcej Chelsea na rozdiel štyroch bodov.

11.04.2015 18:56 , aktualizované: 21:24
Aaron Ramsey, Arsenal, radosť Foto: ,
Aaron Ramsey rozhodol o výhre Arsenalu na pôde Burnley.

Po prekvapujúcej prehre Tottenhamu s Aston Villou je piaty Southampton a po výhre Leicesteru sa dramatizuje aj boj o záchranu.

Kanonieri to však na pôde predposledného Burnley nemali vôbec jednoduché a niekoľkokrát ich musel podržať brankár Ospina. Jediný gól strelil v 12. minúte Aaron Ramsey, ktorý dotlačil loptu do siete po strelách Özila a Sáncheza. Séria ôsmich výhier sa Arsenalu podarila naposledy v marci 2004, kedy neprehral celú sezónu a získal zatiaľ svoj posledný titul. Strata na prvú Chelsea sa síce stenčila na štyri body, zverenci Josého Mourinha však majú oproti Arsenalu o dva odohraté zápasy menej.

Druhému tímu zo severného Londýna sa nedarilo, Tottenham doma podľahol Aston Ville 0:1. Skvelú formu potvrdil Benteke, ktorý sa postaral o všetkých šesť posledných gólov, ktoré Aston Villa strelila. Belgický útočník sa presadil hlavou po centri Bacunu a urobil radosť trénerovi Sherwoodovi, ktorý ešte v minulej sezóne viedol práve Tottenham.

Spurs v tabuľke preskočili Southampton, ktorého na domácej pôde zdolal 2:0 Hull. Saints dokonca poskočili až na piatu priečku pred Liverpool a usilujú sa o prekvapivý postup do pohárovej Európy. Crystal Palace vďaka vydarenému nástupu do druhého polčasu rozdrvil Sunderland na jeho pôde 4:1. Londýnsky celok nastrieľal všetky góly počas úvodných 17 minút druhého polčasu, trikrát sa presadil Bolassie.

Od nástupu trénera Pardewa nazbieral Crystal Palace v Premier League 25 bodov, viac za toto obdobie získal len Arsenal (30). Naopak, Sunderland aj pod novým koučom Advocaatom pokračuje v boji o udržanie.

Jeho situáciu ešte zhoršil Leicester, ktorý sa zdal už odpísaný, ale vďaka dvom výhram za sebou sa vrátil do boja o záchranu. Tentoraz vybojoval tri body na pôde West Bromwichu, aj keď o ich zisku rozhodol Vardy až v nadstavenom čase. Zverencov trénera Pearsona po prvej výhre na ihrisku súpera v roku 2015 delia na poslednom mieste len tri body od sedemnásteho Hullu.

Arsenal si víťazstvom 1:0 na trávniku Burnley upevnil druhé miesto, „kanonieri“ triumfovali v ôsmom zápase v Premier League za sebou.