Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Diváci chceli napadnúť hráčov. Je to zverstvo, tvrdil kouč Olympiakosu

Najväčšie grécke futbalové derby medzi Panathinaikosom Atény a Olympiakosom Pireus, ktoré bolo na programe v nedeľu v rámci 25. kola tamojšej najvyššej súťaže, sa nezaobišlo bez incidentov.

23.02.2015 11:57
Panathinaikos Atény, fanúšikova Foto: ,
Fanúšikovia Panathinaikosu Atény počas zápasu proti Olympiakosu Pireus.
debata

Prestížne meranie síl začalo s oneskorením po tom, ako niekoľko priaznivcov Panathinaikosu vniklo na hraciu plochu s úmyslom napadnúť hráčov konkurenčného Olympiakosu. Polícia napokon urobila poriadok a duel sa začal približne o 15 minút neskôr.

Nepokoje však pokračovali aj v priebehu stretnutia. Stredopoliara hostí Pajtima Kasamiho trafila na začiatku druhého polčasu do ramena letiaca svetlica. Po trénerovi hostí Vítorovi Pereirovi zasa hodili vytrhnutú sedačku.

„Bohužiaľ, grécky futbal dnes zažil zverstvo. Takéto niečo som si nevedel ani len predstaviť. Neprišli sme do vojny, ale hrať futbal. V takýchto podmienkach sa nedá odohrať zápas. Je to bezprecedentná situácia,“ cituje slová hosťujúceho trénera Pereiru portál goal.com. Panathinaikos napokon zdolal svojho odvekého rivala 2:1 a tabuľke sa mu priblížil na rozdiel troch bodov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #Olympiakos Pireus #Panathinaikos Atény