Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dres si zarámujem, vravel po premiére v Premier League Teixeira

Naturalizovaný slovenský futbalista Dionatan Teixeira v sobotu debutoval v najvyššej anglickej súťaži Premier League v drese svojho zamestnávateľa Stoke City.

22.02.2015 09:16 , aktualizované: 12:55
debata
zväčšiť Dionatan Teixeira v drese reprezentačnej... Foto: SITA, Jozef Jakubčo
Dionatan Teixeira Dionatan Teixeira v drese reprezentačnej dvadsaťjednotky.

Stalo sa tak v dueli 26. kola na pôde Aston Villy, hráči Stoke zvíťazili 2:1. Bývalý futbalista Dukly Banská Bystrica prišiel na trávnik v 86. min za stavu 1:1. Rodák z brazílskej Londriny je hráčom spomenutého anglického klubu od lanského leta. Vytrvalo čakal na svoju šancu, a keď to už vyzeralo nádejne, z hry ho v novembri odstavila zdravotná indispozícia, keď si na tréningu zlomil nohu. Dvadsaťdvaročný Dionatan Teixeira v minulosti pôsobil aj v MFK Košice či Baníku Ružiná.

„Jednoducho, bol to fantastický pocit. Oplatilo sa bojovať, tvrdo trénovať po novembrovej zlomenine nohy. Nastupoval som za stavu 1:1. Dúfal som, že získame ten jeden bod. Nakoniec sme dali ešte jeden gól, takže super. Počas pár minút na ihrisku som vyhral všetky osobné súboje. Boli to tri hlavičkové. Som spokojný,“ povedal Teixeira na webe agentúry CSM, ktorá ho zastupuje. V hľadisku mu nedržala palce manželka, ktorá zostala doma v Stoke. Dres si po zápase nevymenil. „Zarámujem si ho, bude mi pripomínať prvý štart v anglickej najvyššej súťaži,“ doplnil.

Stoke sa momentálne pohybuje v strede tabuľky Premier League. „Bilancovať sa bude až po sezóne… Som rád, že nemáme starosti so záchranou v súťaži. Na miesto zaručujúce účasť v Európskej lige strácame desať bodov. Zabojujeme a uvidíme. A osobný cieľ? Verím, že často sa dostanem na ihrisko,“ dodal pre web CSM Teixeira.

V najvyššej anglickej súťaži doteraz nastúpilo štrnásť futbalistov spod Tatier. Prvým Slovákom v Premier League bol Vladimír Kinder, ktorý za FC Middlesbrough prvýkrát nastúpil 1. marca 1997. Odvtedy si najvyššiu anglickú súťaž zahrali aj Stanislav Varga, Igor Bališ, Szilárd Németh, Vladimír Labant, Vratislav Greško, Ján Kozák ml., Ľubomír Michalík, Martin Škrtel, Marek Čech, Miroslav Stoch, Vladimír Weiss ml. a Ján Mucha ml. Blízko k štartu bol aj Zoltán Harsányi, v Boltone po spoločnom prestupe s Michalíkom však nedostal šancu. Pred Teixeirom bol posledným debutujúcim Slovákom v Premier League od 2. marca 2013 brankár Ján Mucha ml. v drese FC Everton.

Prehľad slovenských futbalistov s aspoň jedným štartom v anglickej Premier League:
Vladimír Kinder – FC Middlesbrough
Stanislav Varga – AFC Sunderland (aj hosťovanie vo West Bromwich Albion)
Igor Bališ – West Bromwich Albion
Szilárd Németh – FC Middlesbrough
Vladimír Labant – West Ham United
Vratislav Greško – Blackburn Rovers
Ján Kozák ml. – West Bromwich Albion
Ľubomír Michalík – Bolton Wanderers
Martin Škrtel – FC Liverpool
Marek Čech – West Bromwich Albion
Miroslav Stoch – FC Chelsea
Vladimír Weiss ml. – Manchester City (aj hosťovanie v Boltone Wanderers)
Ján Mucha ml. – FC Everton
Dionatan Teixeira – Stoke City

debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #Stoke City #Dionatan Teixeira