Chelsea si ustrážila sedembodový náskok. Vďaka gólu v samom závere

Futbalisti Chelsea Londýn zdolali v anglickej lige Everton 1:0 gólom Williana z predposlednej minúty. Aj po 25. kole si udržali na čele tabuľky sedembodový náskok pred majstrovským Manchestrom City, ktorý zvíťazil na ihrisku Stoke 4:1.

11.02.2015 23:22
Willian, Diego Costa Foto: ,
Willian sa teší z víťazného gólu s lavičkou Chelsea. Gratuloval mu aj kanonier Diego Costa.

Prednosť pred jednotkou Courtoisom dostal český brankár Čech a zasiahol do piateho ligového zápasu v sezóne. Tréner José Mourinho, ktorého tím na budúci týždeň čaká úvodné osemfinále Ligy majstrov proti Parížu St. Germain, dal prvýkrát šancu aj zimnej posile z Fiorentiny Cuadradovi.

Chelsea zlomila odpor hostí až tesne pred koncom, keď Brazílčan Willian aj za pomocou teču prepálil dovtedy výborného brankára Howarda. Krátko predtým po druhej žltej karte rozhodca vylúčil stredopoliara Evertonu Barryho.

„Tento zápas bol len o prvom góle a ten sme strelili,“ povedal Čech v rozhovore pre BT Sport. „Everton hral celé stretnutie brilantne a sťažil nám to. Museli sme čakať na šancu, ktorá prišla až v samom závere,“ pridal tridsaťdvaročný brankár Chelsea.

City v domácej súťaži ukončilo sériu štyroch zápasov bez výhry. V prvej polovici síce na gól Agüera odpovedal domáci Crouch, ale druhý polčas patril obhajcovi titulu. Medzi strelcov sa zapísali záložníci Milner a Nasri, svoj druhý zásah z penalty pridal argentínsky kanonier Agüero. Zverenci Manuela Pellegriniho zvíťazili na štadióne Stoke prvýkrát po šiestich dueloch a svoju bilanciu v histórii Premier League zaokrúhlili na tisíc bodov.

Manchester United doma zdolal Burnley 3:1 a vrátil sa na tretie miesto. Už v piatej minúte musel zraneného Jonesa vystriedať Smalling, ktorý sa stal hrdinom zápasu. Obranca „Červených diablov“ niekoľko sekúnd po svojom nástupe na ihrisko otvoril skóre. V dvanástej minúte síce vyrovnal Ings, ale Smalling v nastavení prvého polčasu pridal druhý gól opäť presnou hlavičkou. Osem minút pred koncom poistil náskok United premenenou penaltou Van Persie.