Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mucha mieri na hosťovanie zo Samary do Arsenalu Tula

Slovenský futbalový reprezentant a brankár druholigového ruského tímu Krídla Sovietov Samara Ján Mucha bude do konca sezóny hosťovať v klube miestnej najvyššej súťaže Arsenal Tula, v ktorom pôsobí bývalý hráč Senice, Žiliny či Dubnice Lukáš Tesák. Informáciu priniesol web Samary.

15.01.2015 13:29
Ján Mucha Foto: ,
Ján Mucha.
debata

„Samozrejme, mohli by sme jeho služby využívať v pohárových dueloch a prípadnej baráži, kde pravidlá o počte legionárov nie sú natoľko tvrdé. Za momentálnych okolností je však priveľkým luxusom držať si väčšinu sezóny zahraničného hráča na lavičke,“ vysvetlil generálny riaditeľ Krídel Sovietov Vitalij Šaškov.

„Vo FNL je striktný limit na počet cudzincov, takže som nemal sústavnú šancu dostať sa na trávnik. Účinkovanie v reprezentácii Slovenska si však žiada zápasovú prax. Zmena môjho pôsobiska je riešením v prospech všetkých strán,“ skonštatoval Mucha a dodal: „Nádejam sa, že moja spolupráca so Samarou ešte bude mať pokračovanie. Nehovoríme si zbohom, môžem sa vrátiť. Budem Krídla sledovať a držať im palce. Azda Samare vyjde zvyšok sezóny. Ja sa momentálne už koncentrujem na pomoc môjmu novému mužstvu.“

Tridsaťdvaročný rodák z Belej nad Cirochou (nar. 5. decembra 1982) podpísal v júli 2013 s Krídlami Sovietov zmluvu na dva roky. Bývalý gólman Interu Bratislava, Žiliny, Humenného, poľskej Legie Varšava a anglického Evertonu Mucha, ktorý si obliekol najcennejší dres 42-krát, nastúpil v ročníku 2014/2015 iba dva razy v Ruskom pohári, v lige nedostal príležitosť.

Mužstvo Krídla Sovietov Samara figuruje po 21. kole na 4. mieste tabuľky druhej ruskej ligy so ziskom 38 bodov a sedembodovým odstupom na lídra Anži Machačkala. Tím Arsenal Tula je v ruskej Premier League v konkurencii šestnástich mužstiev po 17. kole momentálne na zostupovom predposlednom 15. mieste s 11 bodmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Mucha #Krídla Sovietov Samara #Arsenal Tula