Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Prestupové embargo Barcelony platí, Katalánci sa nevzdávajú

Športový arbitrážny súd (CAS) zamietol odvolanie FC Barcelona a nechal v platnosti prestupové embargo, ktoré na tento španielsky klub uvalila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

30.12.2014 13:38 , aktualizované: 16:17
FC Barcelona, Neymar, Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Katalánci porušili pravidlá pri podpisovaní zmlúv s mladými futbalistami a pri registrácii hráčov v akadémiách. Toto rozhodnutie znamená, že Barcelona nemôže nakupovať nové posily počas dvoch nasledujúcich prestupových období. Zákaz sa nevzťahuje na obnovovanie kontraktov so súčasnými hráčmi, FCB taktiež naďalej môže povolať svojich zverencov späť z hosťovaní.

„Blaugranas“ s rozsudkom nesúhlasia a trest považujú za neprimeraný. Katalánsky klub zvažuje ďalšie právne kroky, možno sa obráti na Švajčiarsky federálny súd.

Stanovisko katalánskeho klubu zverejnené na jeho oficiálnej stránke znie: „V FC Barcelona by sme radi, so všetkým rešpektom k športovým autoritám, vyjadrili nesúhlas s verdiktom CAS. Klub dal jasne najavo, že rozumie a podporuje snahu chrániť mladých hráčov, ich rozvoj a vzdelanie. Potvrdzuje to aj správanie v minulosti, klub išiel vždy príkladom. Mládežnícke štruktúry FCB poskytli stovkám mladých futbalistov možnosť dosiahnuť svoje sny a vyrastať v slušných podmienkach. Chyby, ktorých sme sa dopustili, boli len administratívneho charakteru. V značnej miere ich zapríčinili nezrovnalosti medzi pravidlami Medzinárodnej futbalovej federácie a španielskou legislatívou. Preto považujeme tieto sankcie za neúmerné. Klub sa poobzerá po ďalších dostupných právnych krokoch. Do úvahy prichádza odvolanie sa proti rozsudku CAS na Švajčiarskom federálnom súde.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Primera Division #fc barcelona