Fulham šokoval Manchester United vyrovnaním v nadstavenom čase

Futbalisti Manchestru United utrpeli v anglickej lige ďalšiu prekvapivú stratu. V 25. kole síce zlepenými gólmi desať minút pred koncom otočili zápas s Fulhamom, posledný tím tabuľky však v nastavenom čase nechal vyrovnať na konečných 2:2. Tottenham zdolal Everton 1:0 a nahradil ho na piatej priečke tabuľky .

09.02.2014 19:20
David Moyes, Manchester United, tréner,... Foto: ,
Sklamaný tréner Manchesteru United David Moyes po zápase s Fulhamom.

Manchester sa doma chcel otriasť z prekvapivej porážky so Stoke 1:2, lenže prehrával už od 19. minúty. Za obranu si nabehol Steve Sidwell, z prvej poslal k žrdi center na Lewisa Holtbyho a ten nasmeroval Fulham za iba druhým bodovým ziskom na Old Trafforde za posledných 51 rokov.

United dlho nemohli vyzrieť na brankára Maartena Stekelenburga, ktorého prekonal až v 78. minúte útočník Robin van Persie po přistrčení od novej posily Juana Matu. Vzápätí sa k dorážke za hranicou pokutového územia dostal Michael Carrick a jeho tečovaná strela zapadla do siete.

Manchester však vedenie nedokázal navýšiť a dokonca o neho vo štvrtej minúte nastavenia prišiel. Po akcii Sidwella vypálil Kieran Richardson, ktorého pokus vyrazil brankár David de Gea len k útočníkovi Darrenovi Bentovi, ktorý hlavou mieril presne.

Everton mal v Londýne dlho navrch, lenže domáci „Kohúti“ boli efektívnejší. V 65. minúte prekvapil rýchlou rozohrávkou štandardnej situácie z vlastnej polovice Kyle Walker, loptu si spracoval Emmanuel Adebayor a z prvej strely svojho tímu na bránku poslal Tottenham do vedenia.

Útočník Toga, ktorý sa vrátil do kádra po odchode predchádzajúceho kouča Andrého Villasa – Boasa, sa presadil šiestykrát v ôsmich ligových dueloch. Tottenhamu zaistil len tretiu výhru nad Evertonom z posledných štrnástich vzájomných zápasov.

Viac na túto tému: #Manchester United #David Moyes #Premier League #Fulham