Dortmund prvýkrát v sezóne prehral, Bayern po remíze vedie bundesligu

Futbalisti Borussie Dortmund po prvýkrát v tomto ročníku nemeckej bundesligy prehrali. V 8. kole nestačili na Mönchengladbach a prišli o prvé miesto v tabuľke. Na to sa totiž posunul Bayern Mníchov, ktorému stačila aj remíza 1:1 na ihrisku Leverkusenu.

05.10.2013 18:07
Mats Hummels Foto: ,
Reakcia Matsa Hummelsa z Dortmundu, ktorý videl v zápase s Mönchengladbachom červenú kartu.

Dortmund si počas zápasu udržiaval trvalú prevahu, súpera takmer nepustil do šancí, ale na výborného brankára Tera Stegena recept nenašiel. Súper však využil jednu z mála príležitostí. Desať minút pred koncom musel stopér Hummels faulovať v pokutovom území Nordtveita a pokutový kop premenil Kruse.

Oslabený Dortmund už porovnať nestihol, naopak v 87. minúte zvýšil náskok domácich Raffael.

Favorizovaný Bayern mal v zápase s Leverkusenom takisto prevahu, ktorú premenil na gól v 30. minúte Kroos po centri Ribéryho. Lenže prakticky z protiútoku dostal favorit po troch zápasoch gól, keď brankára Neuera prekonal útočník Sam. Zaznamenal už svoj šiesty gól v sezóne, vďaka čomu v poradí strelcov figuruje na delenej prvej priečke.

Aj po prestávke pokračoval tlak suveréna ostatnej sezóny, ale bez gólového efektu. Bayern tak stratil body druhýkrát v sezóne a nevyužil šancu ísť do trojbodového vedenia.

Braunschweig si pripísal prvé bundesligové víťazstvo po 28 rokoch. Naposledy oslavoval 1. júna 1985 proti Bayeru Uerdingen (2:1), odvtedy striedal pôsobenia v druhej a tretej lige. Gólmi sa o historickú výhru, na ktorú čakal tím 10 353 dní, postarali Bellarabi a Kumbela.

Bundesliga – 8. kolo:

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 1:1 (1:1)
Góly: 31. Sam – 29. T. Kroos

Mainz – Hoffenheim 2:2 (0:2)
Góly: 82. Choupo-Moting, 90.+ Noveski – 14. Volland, 22. Firmino

Mönchengladbach – Dortmund 2:0 (0:0)
Góly: 81. M. Kruse (z pok. kopu), 87. Raffael, ČK: 80. Hummels (Dortmund)

Schalke – Augsburg 4:1 (2:1)
Góly: 28. a 78. A. Szalai, 16. K.-P. Boateng (z pok. kopu), 86. M. Meyer – 10. Mölders, ČK: 16. Klavan (Augsburg)

Stuttgart – Brémy 1:1 (1:1)
Góly: 5. Harnik – 37. Petersen

Wolfsburg – Braunschweig 0:2 (0:1)
Góly: 31. Bellarabi, 86. Kumbela

1. Bayern Mníchov 8 6 2 0 15:3 20
2. Dortmund 8 6 1 1 21:7 19
3. Leverkusen 8 6 1 1 18:8 19
4. Mönchengladbach 8 4 1 3 19:13 13