Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nahnevaný Mourinho vrátil úder Ranierimu

Portugalský futbalový tréner v službách Interu Miláno José Mourinho sa ohradil voči výrokom, ktoré na jeho adresu uviedol kouč konkurenčného Juventusu Turín Claudio Ranieri. Jeho predchodca na lavičke FC Chelsea totiž vyhlásil, že Mourinhova absencia pri rozhovoroch s médiami je prejavom nerešpektovania fanúšikov a športovcov v celom Taliansku.

27.09.2008 21:33
Mourinho futbal Foto:
José Mourinho.
debata

Štyridsaťpäťročný rodák z portugalského Setúbalu totiž nechal komunikovať s médiami pred a po víťaznom stretnutí s Lecce (1:0) iba svojho asistenta Giuseppeho Baresiho a sám neposkytol žiadne stanovisko.

„Myslíte si, že je to nedostatok rešpektu, keď tri mesiace študujete denne štyri alebo päť hodín taliansky jazyk? Máte pocit, že tréner, ktorý prišiel prvýkrát do novej krajiny, bude hneď rozprávať s novinármi a fanúšikmi v ich rodnom jazyku?“ odpovedal na všetky kritické hlasy Portugalčan.

Hneď sa však na oplátku pustil do talianskeho trénera „Po piatich rokoch v Anglicku mal Ranieri stále problém povedať dobré ráno alebo dobré popoludnie,“ dodal nahnevaný Mourinho.

debata chyba