Slováci sa tešia na Paraguaj. Už sme sa z remízy dostali, vravel tréner

Michal Zeman | 19.06.2010 17:23
futbalisti Slovensko, Vladimir Weiss Foto:
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss so svojimi zverencami na tréningu.
Slovenskí futbaloví reprezentanti hodinu po poludní absolvovali tréning na štadióne Free State v Bloemfonteine, kde zajtra nastúpia na svoj druhý zápas majstrovstiev sveta s Paraguajom. "Štadión i trávnik je perfektný, máme sa na čo tešiť," vyhlásila opora slovenskeho tímu, brankár Ján Mucha po tréningu.

Jeho slová potvrdzoval aj tréner Vladimír Weiss. ,,Tešíme sa na stretnutie s výborným súperom. Veľa napovie o situácii v našej skupine," vyhlásil.
Zároveň naznačil, za akých okolností môže byť jeho tím úspešný. ,,Musíme ukázať bojovnú hru a keď každý jeden hráč podá výborný výkon, môžeme súpera zdolať."

Na otázku zahraničného novinára potvrdil, že mužstvo ťažko nieslo remízu s Novým Zélandom. „Je to malá športová tragédia dostať vyrovnávajúci gól v posledných sekundách,“ vysvetlil. ,,Nálada bola po zápase smutná. Za dva dni sme sa však z toho dostali. Teoreticky i fyzicky sme na Paraguaj pripravení."

Aj podľa brankára Jána Muchu je mužstvo dobre nachystané na nedeľňajší súboj. „Paraguaj má technicky vyspelé mužstvo, čaká nás veľmi náročné stretnutie.“

Tréner Weiss očakáva iný zápas ako proti Novému Zélandu. „Bude fyzicky i technicky náročnejší. Paraguaj nás prinúti hrať disciplinovanejšie a rýchlejšie, ako to bolo v prvom stretnutí.“ Potom ešte súpera charakterizoval slovami: ,,Má výborných útočníkov, pracovitú zálohu a dôslednú obranu. Každé mužstvo má však aj slabiny."

Slovenski futbaloví reprezentanti na tréningu v... Foto: Reuters
Slovensko trening Slovenski futbaloví reprezentanti na tréningu v Bloemfonteine.

Erik Jendrišek pripomenul, že v súboji Paraguaja s Talianskom padli oba góly po štandardných situáciách. „Aj to svedčí o sile súpera. Budeme musieť odohrať podstatne lepší zápas ako s Novým Zélandom.“

Stanislav Šesták proti dvom paraguajským útočníkom Nelsonovi Valdezovi a Lucasovi Barriosovi, ktorí obliekajú dres Borussie Dortmund, už hral. „Sú veľmi silní, ak súper nastúpi s troma útočníkmi, bude to zaujímavé. Juhoameričania sú fantasticki s loptou, bral by som ich hravosť,“ dodal Šesták.
Slováci sa stretli vlani v októbri s Čile v Žiline, podľahli 1:2 a Marek Čech sa domnieva, že teraz narazia na mužstvo s podobným štýlom hry. „Budú hrať na veľa krátkych prihrávok a svoje kombinácie budú chcieť dotiahnuť až do šestnástky. My musíme nastúpiť s pevnou obranou. Myslím si, že sme silní v brejkoch a dúfam, že nejaký využijeme aj na gól. Treba na nich zvoliť defenzívnejšiu taktiku, pretože sú technicky skvelo vybavení. Defenzívne majú Paraguajčania dobre zložené mužstvo, sú však výborní aj do útoku, nekazia veľa prihrávok,“ povedal Marek Čech.