Weiss nastúpil v základnej zostave a prihral na gól, Rangers zvíťazili

SITA | 28.08.2010 18:53
Weiss, Miller Foto:
Vladimír Weiss (vľavo) s Kennym Millerom.
Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. sa v sobotňajšom zápase 3. kola najvyššej škótskej súťaže Premier League prvý raz objavil v základnej zostave svojho nového zamestnávateľa, ktorým je úradujúci šampión Glasgow Rangers. "Jazdci" hostili v sobotňajšom dueli St. Johnstone (2:1).

Syn trénera slovenskej reprezentácie hýril aktivitou. V 15. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára, ten si však s jeho strelou poradil, rovnako kryl aj jeho pokus z 23. min. Ako prvý sa do listiny strelcov prekvapujúco v 25. min zapísal obranca St. Johnstone Daniel Grainger. Favorit stretnutia vyrovnal v 33. min zásluhou Bosniaka Sašu Papaca, ktorému loptu naservíroval práve Weiss ml. Talentovaný slovenský mladík sa snažil o ďalší gól Rangers, jeho strele zo 40. min však chýbala presnosť, neujal sa ani jeho center z priameho kopu v 45. min.

V 65. min sa opäť oprel do lopty, tá však nesmerovala medzi tri žrde. Odchovanec Interu Bratislava si v 70. min za námietky proti verdiktu hlavného arbitra vyslúžil napomínanie žltou kartou. V 75. min skúšal Weiss ml. využiť výhodu priameho kopu na ohrozenie bránky St. Johnstone, no jeho strela letela nad brvno. O tesnom víťazstve Rangers 2:1 napokon v 79. min rozhodol Kenny Miller, ktorý sa v predošlom kole blysol hetrikom. V 83. min slovenského reprezentanta vystriedal Američan Maurice Edu.

Dvadsaťročný krídelník, ktorý je v Glasgowe na jednoročnom hosťovaní z Manchestru City, nastúpil minulý týždeň v 66. minúte prvýkrát za svoj nový klub v súťažnom zápase v 2. kole škótskej Premier League na ihrisku Hibernianu. Už štyri minúty po svojom príchode na ihrisko vypracoval druhý gól Rangers, ktorí napokon triumfovali jednoznačne 3:0.

//Výsledky sobotňajších zápasov 3. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže 2010/2011://

Aberdeen – Kilmarnock 0:1

Inverness – Hamilton 0:1

Glasgow Rangers – St. Johnstone 2:1 – Vladimír Weiss ml. (Rangers) hral do 83. min, v 33. min prihral na gól a v 70.
min dostal za protesty žltú kartu