Weissova hra bola skvelá, vychválil svojho zverenca tréner Boltonu

SITA | 18.04.2010 16:32
Vladimír Weiss mladší Foto:
Vladimír Weiss mladší.
Slovenský futbalista Vladimír Weiss výraznou mierou prispel k prekvapujúcemu triumfu Boltonu Wanderers na ihrisku Stoke City (2:1) v stretnutí 35. kola anglickej Premier League.

Dvadsaťročný krídelník Weiss junior, ktorý je na Reebok Stadium na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny z konkurenčného Manchestru City, prišiel na trávnik v 71. min za nepriaznivého stavu 0:1. V 85. min si najskôr slovenský reprezentant pred pokutovým územím domácich vypýtal faul od Deana Whiteheada a jeho spoluhráč Matthew Taylor z priameho kopu prekonal brankára Stoke City.

O tri minúty neskôr Weiss ml. našiel centrom z pravej strany opäť Taylora, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí a zavŕšil obrat v prospech Wanderers. Bolton získal veľmi dôležité tri body v boji o záchranu v Premier League. Momentálne má nad zostupovým pásmom náskok siedmich bodov, hoci trojica ďalších „namočených“ tímov Wigan, Hull City a FC Burnley má ešte jeden zápas k dobru.

„Vlado perfektne naskočil do zápasu, jeho krídelná hra bola skvelá. Najskôr vybojoval priamy kop a potom prihral na víťazný gól. Rozhodne zrýchlil a oživil náš herný prejav a postaral sa o to, že sme dosiahli veľmi cenné tri body,“ cituje internetový portál www.sportinglife.com slová hlavného trénera Boltonu Wanderers Owena Coyla, ktorý zatiaľ ani raz nepostavil Slováka do základnej zostavy „The Trotters“ od jeho januárového príchodu na polročné hosťovanie.