Homofóbny škandál pred zápasom so Slovákmi. Tréner Rakúska vylúčil z tímu troch hráčov slávneho Rapidu

SITA | 12.03.2024 19:09
Rakúska reprezentácia, Rakúsko Foto:
Rakúšania pred kvalifikačným súbojom s Estónskom.
Tréner rakúskej futbalovej reprezentácie Ralf Rangnick vyradil pred marcovým asociačným termínom z reprezentačného kádra troch hráčov, pretože minulý mesiac po viedenskom derby spievali homofóbne chorály.

Hráči Rapidu Viedeň Marco Grüll, Guido Burgstaller a Niklas Hedl neboli zaradení do Rangnickovej nominácii na medzištátne prípravné stretnutia proti Slovensku (23. marca v Bratislave) a Turecku (26. marca vo Viedni) po tom, ako ich nakrútili pri homofóbnom skandovaní po víťazstve nad Austriou Viedeň z 25. februára.

„Toto je niečo, čo nebudem tolerovať v tíme, kde som trénerom, či už je to v klube alebo v národnom mužstve,“ povedal Rangnick, keď v pondelok večer oznámil svoju nomináciu na spomenuté zápasy.

Bývalý tréner Manchestru United a Lipska povedal, že vylúčenie tria hráčov nie je trvalé a ponechal otvorenú možnosť, že by mohli byť nominovaní na tohtoročné majstrovstvá Európy v Nemecku.

Adrián Guľa, Michal Gašparík Čítajte viac Viesť klub a reprezentáciu sa dá tak tri, štyri mesiace, myslí si Guľa. Calzona vraj dostal nádhernú ponuku

„V takom prípade očakávam, že chlapci budú brať tento problém vážne a pochopia, čo to znamená pre ľudí, keď sú takýmto spôsobom verejne urážaní alebo diskriminovaní,“ povedal Rangnick a dodal, že s hriešnikmi mal vážny telefonický rozhovor.

Grüll, Burgstaller a Hedl boli medzi piatimi hráčmi Rapidu Viedeň, ktorých vedenie rakúskej I. bundesligy minulý týždeň potrestalo zákazom činnosti.

Rovnaký trest dostal tiež výkonný riaditeľ Rapidu Steffen Hofmann a asistent trénera Stefan Kulovits. Všetci sa navyše musia zúčastniť na prednáškach o problematike diskriminácie.

Hotel slovenských futbalistov počas EURO 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si zaujímavosti o hoteli, ktorý bude...