Horor v tretej lige. Pyrotechnika zranila podávača lôpt, chorvátsky klub sa ospravedlnil

Pravda | 26.11.2023 11:10
futbal chorvátsko Belisce Foto:
Fanúšikovia v tretej chorvátskej lige sa zjavne nevedeli vpratať do kože.
V zápase 15. kola tretej chorvátskej ligy medzi Belišće a Dugo Selo sa zrodila bezgólová remíza. No výsledok bolo to posledné, čo ľudí po stretnutí zaujímalo.

Ako informoval portál dnevnik.hr fanúšikovia Belišće zasiahli raketou malého chlapca, ktorý vedľa tribúny podával lopty účastníkom zápasu.

K hororovému činu vlastných priaznivcov sa na Facebooku vyjadril aj samotný klub, ktorý správanie chuligánov odsúdil. To však nebolo všetko. Člen fanúšikovskej skupiny Baraber si vážne poranil ruku v dôsledku nešikovnosti pro používaní pyrotechniky.

„Bohužiaľ, dnešný zápas sa stal dejiskom nebezpečného a neuváženého používania pyrotechniky zo strany niektorých fanúšikov. Chceme vyjadriť hlbokú ľútosť nad zraneniami, ktoré boli týmto incidentom spôsobené,“ napísal klub v stanovisku na sociálnej sieti.

Poľutovanie vyjadril najmä v súvislosti so zberačom lôpt, ktorý by si mal užívať lásku k futbalu. „Zásah raketou do hlavy ho viditeľne vystrašil a rozplakal. Našťastie mu nehrozili žiadne vážne zranenia. Úprimnú podporu posielame aj zranenému fanúšikovi.“

Dávid Strelec Čítajte viac Favoriti dominovali, Slovan si upevnil prvé miesto. Michalovce vybavil počas štyroch minút

V závere príspevku o hrôzostrašnej udalosti apeloval klub na všetkých fanúšikov, aby mysleli na dôsledky svojho konania a správali sa na športových podujatiach zodpovedne. „Pyrotechnika nie je hračka, ale vážne ohrozuje bezpečnosť všetkých prítomných,“ dodal klub.

Veľké porovnanie tímov postupujúcich na ME 2024 Fotogaléria - 43 fotiek Všetky fotky
V nasledujúcom rebríčku nájdete detailné...