Bol som jediný majster sveta bez uznania, škrie Messiho. Muž, ktorého označil za najťažšieho súpera, odtajnil ich debaty na trávniku

SITA, Pravda | 23.09.2023 12:25
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi pred zápasom Interu Miami.
Argentínsky futbalista Lionel Messi sa posťažoval na to, že sa mu po triumfe na vlaňajších majstrovstvách sveta v Katare nedostalo uznania.

V rozhovore pre reláciu „Olga“ zároveň priznal, že v klube Paríž Saint-Germain mal dobrý vzťah s Kylianom Mbappém, ktorému čelil vo finále spomenutého svetového šampionátu.

Z pohľadu rivality týchto dvoch hráčov na MS to bolo v parížskom klube po „mundiale“ náročné.

„Bolo to pochopiteľné, ale akoby to bola naša chyba, že Francúzsko tentoraz nevyhralo majstrovstvá sveta. Bol som jediným hráčom, ktorý nezískal uznanie, okrem mňa aj ďalších 25 spoluhráčov, ale to je v poriadku,“ povedal Messi.

Inter Miami Čítajte aj Vystriedali Messiho? Ideme domov! Reakcia divákov po polhodine zápasu obletela sociálne siete

Napriek tomu tvrdí, že jeho vzťah s Mbappém bol dobrý. „Môj vzťah s Kylianom bol v poriadku, rovnako tak so zvyškom tímu Saint-Germain,“ dodal Messi, ktorý prezradil, že v novom pôsobisku, americkom klube Inter Miami, našiel šťastie a pohodu.

Messi strávil v Paríži dve sezóny po tom, ako sa v roku 2021 rozlúčil so španielskym klubom FC Barcelona.

„Pravdou je, že (v Paríži) to nedopadlo tak, ako som očakával, ale vždy vravím, že veci sa dejú z nejakého dôvodu a aj keď sa mi tam nedarilo, bol som na rade, aby som sa stal majstrom sveta,“ skonštatoval Messi.

Messi a pizzeria Čítajte aj Obchodná sila Messiho v praxi: Stačil jeden príspevok a pizza v Miami ide na dračku

Ako sme informovali, Messi označil v roku 2020 za najťažšieho súpera Pabla Maffea z Girony. „Bránil ma asi najlepšie zo všetkých súperov. Dokázal ma dokonale sledovať a komplikovať mi moje úlohy,“ citoval Argentínčana web Sportbible.

Messi odkazoval na zápas Barcelony s Gironou v roku 2017, Maffeo mal vtedy len 20 rokov a v španielskom tíme bol na hosťovaní z Manchestru City.

Lionel Messi Čítajte aj Ostré obvinenia od Van Gaala: MS boli zmanipulované! Messi sa musel stať víťazom

„Messi mi povedal: ,Mám ťa tu na celý deň.‘ Ja som reagoval: ,Si najlepší na svete, neopustím ťa.‘ Spýtal sa ma, koľko mám rokov, či som podpísal zmluvu s Manchestrom City a aké to tam je.

Boli sme spolu celý zápas. Pýtal sa ma na zopár vecí. Je to dobrý človek,“ opísal rozhovory na trávniku 26-ročný Španiel Maffeo, ktorý dnes hráva v obrane Mallorcy po boku Slováka Martina Valjenta.

Lionel Messi a jeho nová luxusná vila na Floride Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Lionel Messi získal luxusnú nehnuteľnosť na...
Načítavajú sa športové výsledky...