Francúzi si podali Škriniara: Bol katastrofálny, súperi si užívali jeho pomalosť

Pravda | 17.09.2023 08:51
800314545 Foto:
Milan Škriniar pri debate s kolegom v stopérskej dvojici PSG, Brazílčanom Marquinhosom.
Veľká vlna kritiky sa zniesla na hlavu kapitána slovenskej reprezentácie Milana Škriniara po domácej ligovej prehre Paríža St. Germain proti OGC Nice 2:3.

Prestížny L’Equipe označil výkon slovenského obrancu za katastrofálny a v hodnotení hráčov dostal najnižšiu známku, trojku. Najvyššou je pritom desiatka.

Škriniar sa dostáva pod tlak, nakoľko do Paríža prišiel s veľkými očakávaniami a s medializovaným ročným platom 16,3 milióna eur je piatym najlepšie zarábajúcim hráčom Paríža St. Germain.

Denník začína pochybovať o tom, že by sa Slovák mal stať v nasledujúcich rokoch stálicou v stopérskej dvojici francúzskeho veľkoklubu.

1 Ronaldo Čítajte viac Žiadny súcit s bývalým klubom. Ronaldo žaluje Juventus, v hre sú milióny eur

Pre L’Equipe bol najväčším problémom vo výkone bývalého obrancu Interu Miláno nedostatok tempa. Škriniar mal výrazne zaostávať pri bránení nigérijského útočníka Teremu Moffiho, autora dvoch gólov.

„Takýmto tempom sa zo Slováka stane skutočný problém. Proti Nigérijčanovi prehrával súboje jeden na jedného,“ napísal denník s tým, že pri akcii pred tretím gólom bol ďaleko od súpera.

800100893 Čítajte viac Hlava sa mu točí možno doteraz. Ronaldova bomba z priameho kopu trafila kameramana

„Hráči Nice si užívali jeho pomalosť a nedostatok pohyblivosti. Pod tlakom sa zdá byť priechodný,“ doplnil L'Equipe. Podľa neho bude musieť Škriniar v najbližších týždňoch posunúť každý aspekt svojej hry na úplne inú úroveň. „V opačnom prípade mu hrozí, že sa vo francúzskom hlavnom meste stane prepadákom.“

Najbližšie môže kapitán slovenskej reprezentácie utíšiť kritické hlasy už v stredu, keď sa Paríž St. Germain predstaví v prvom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov na pôde Realu Sociedad San Sebastian.

Platy futbalistov Paríža St. Germain Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy futbalistov Paríža St....